مرد شیاد حساب ۱۸۰۰ زن و مرد زنجانی را خالی کرد + شگرد

حوادث رکنا: سرهنگ سیداحمد موسوی روز پنجشنبه با بیان این مطلب افزود: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شاکیان و اقدامات فنی معلوم شد، مجرمان سایبری با ارسال لینک‌های جعلی حاوی بدافزار در شبکه اجتماعی، قربانیان را ترغیب به کلیک بر روی لینک ارسالی کرده و به محض کلیک، بدافزار در گوشی آنها نصب شده و در ادامه قربانی را به صفحه پرداخت جعلی درگاه بانکی هدایت و با سرقت اطلاعات حساب بانکی اقدام به برداشت غیرمجاز می‌کنند.

سرهنگ موسوی اظهار کرد: با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، متهم در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا استان منتقل شد.

رئیس پلیس فتا استان زنجان افزود: متهم پس از روبه رو شدن با مستندات کلاهبرداری به ارزش ۲۹ میلیارد ریال با این شگرد در فضای مجازی اعتراف و اقرار کرد با ساخت و ارسال لینک‌های جعلی حاوی بدافزار با عناوین مختلف در شبکه اجتماعی و پس از دسترسی به اطلاعات حساب بانکی قربانیان، در فرصت مناسب اقدام به برداشت از حساب آنها می‌کرد.

سرهنگ موسوی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ وجه به تبلیغات و لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند و هنگام پرداخت اینترنتی از صحت درگاه پرداخت الکترونیک اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: شهروندان توصیه‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir با کارشناسان در میان بگذارند.

 

کدخبر: 875960
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟