مرد شیاد پول می گرفت اما سوییت اجاره نمی داد / شگرد جدید کلاهبرداری

به گزارش رکنا، سرهنگ حسن کیخا در زاهدان اظهار داشت: یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت، شخصی با هویت معلوم در سایت دیوار اقدام به ایجاد آگهی اجاره سوییت کرده که پس از واریز وجه از طریق شاکی آگهی برداشته شده و دیگر پاسخگوی وی نبوده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به شکایت صورت گرفته مراتب در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و با بررسی های تخصصی و اطلاعاتی مشخص شد متهم از طریق آگهی اجاره سوییت در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد.

وی ادامه داد: پس از شناسایی و اخذ دستور مقام قضایی حساب متهم مسدود و پول کسر شده به حساب شاکی عودت داده شد. در خصوص آگهی‌های جعلی با هدف کلاهبرداری در سایت دیوار، طی چندین مرحله از طریق پلیس فتا تعاملات لازم با مدیریت این سایت صورت گرفته، همچنین در تمام آگهی‌های مندرج در این سایت هشداری از سوی پلیس فتا مبنی بر اطمینان از انجام معامله و پرداخت وجه ارائه شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: از هموطنان می‌خواهیم هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا و یا شماره گیری 096380 با ما در میان بگذارید.

 

کدخبر: 875959
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟