به گزارش رکنا،  سرهنگ جمشید محبت خانی گفت: صبح پنجشنبه -۱۹ آبان- اداره کل محیط زیست استان کرمان خبری مبنی بر حضور شکارچیان در منطقه حفاظت شده رابُر کرمان در حوالی روستای‌عشق‌آباد دریافت کردند که برای شکار گراز وارد منطقه شده‌ بودند ، بر این اساس دو محیطبان به منطقه اعزام شدند.

وی اظهار داشت: محیطبانان با شکارچیان در خارج از منطقه رابُر مواجه شدند که گرازی را شکار کرده و در حال خارج شدن از منطقه بودند. بعد از اینکه هم محیطبانان و هم شکارچیان از خودرو پیاده شدند، یکی از شکارچیان فرار  کرد و در این زمان یکی از محیطبانان اقدام به شلیک کرد که گلوله به سر شکارچی برخورد و موجب کشته شدن وی شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اکنون پرونده محیطبان در دادسرای نظامی تشکیل شده و باید بررسی شود که چه اتفاقی افتاده که محیطبان تیراندازی کرده و موجب کشته شدن فرد شده است البته گرازی هم که شکار کرده بودند کشف و ضبط شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا شکار در منطقه حفاظت شده صورت گرفته است گفت: این موضوع هم در دست بررسی است. اکنون هر دو محیطبان در بازداشت هستند تا ابعاد موضوع روشن شود. البته محیطبان می‌گوید که قصد شلیک تیر هوایی داشته؛ حالا اینکه چه اتفاقی افتاده که تیر به سر شکارچی برخورد کرده است باید از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. باید به این موضوع هم توجه شود که حتی اگر شکار هم صورت گیرد ما حق شلیک نداریم مگر اینکه جانمان در خطر باشد حال اینکه فرد در حال فرار بود و محیطبان هم گفته که می‌خواسته تیر هوایی شلیک کند، تشخیص آن با کارشناس است.

محبت خانی گفت: سازمان محیط زیست به موضوع ورود کرده و قرار است سه‌شنبه (۲۴ آبان) همراه وکیلی از سازمان به کرمان برویم تا از نزدیک موضوع را بررسی کنیم.

کدخبر: 842517
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟