نجات 2 کوهنورد از مرگ / در سبلان رخ داد!

به گزارش رکنا، حمید قویدل مدیرکل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار داشت: 2 کوهنوردی که در صعود به سبلان دچار حادثه شده بودند، به سرعت امدادرسانی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

وی تصریح کرد: این 2 کوهنورد بالاتر از سنگ پروانه در مسیر صعود به سبلان دچار حادثه شده و از ارتفاعی سقوط کرده بودند که به سرعت تیم امداد کوهستان هلال احمر مشگین‌شهر به محل عزیمت کرد تا کوهنوردان را به پایین‌ترین نقطه منتقل و امکان انتقال آن را با آمبولانس فراهم آورند.

مدیرکل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: نجاتگران هلال احمر پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی بر روی مصدومان، یکی از آنها را به منقطه امن انتقال دادند.

قویدل افزود: یکی دیگر از مصدومان که دچار شکستگی از ناحیه سر شده بود پس از انتقال به منطقه امن با خودروی آمبولانس به محل فرود بالگرد تحویل داده شد تا به سرعت به بیمارستانی در اردبیل منتقل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر حال عمومی هر 2 کوهنورد آسیب‌دیده مناسب است و خطری آنها را تهدید نمی‌کند.

مدیرکل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از کوهنوردان صعودکننده به سبلان خواست تا مراقبت بیشتری را در مسیر صعود به سبلان انجام داده و به هیچ وجه از مسیرهای سخت و صعب‌العبور گذر نداشته باشند.

قویدل بیان کرد: چنانچه کوهنوردانی دچار حادثه شدند اکیپ‌های امداد کوهستان در پناهگاه‌ها و مسیرهای مختلف سبلان آماده ارائه خدمات هستند که با انتقال گزارش سریعترین اقدام و رسیدگی به حال مصدومان انجام می‌شود.

کدخبر: 1016277 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟