شبیخون پلیس به سارق حرفه ای خانه ها در بیرجند

به گزارش رکنا، سرهنگ کاظم صادقی روز دوشنبه در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در شهرستان بیرجند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی همچنین آثار به جا مانده از صحنه سرقت، ۲ سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه آنها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: متهمان دستگیر شده ابتدا در اظهارات خود منکر هرگونه جرم و اتهامی شدند اما پس از روبه‌رو شدن با شواهد موجود و ارائه مستندات به‌ناچار لب به اعتراف گشودند و به ۳۰ فقره سرقت منزل اعتراف کردند.

وی گفت: در ادامه عملیات با توجه به اعترافات متهمان دستگیر شده، یک نفر مالخر نیز توسط ماموران شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ صادقی تصرح کرد: ارزش ریالی اموال سرقتی کشف شده بیش از ۵۰ میلیارد ریال است که بخشی از اموال سرقتی تحویل مالباختگان شد و متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه برخورد قاطع با سارقان و مخلان نظم و امنیت به صورت جدی در دستور کار پلیس قرار دارد، یادآور شد: شهروندان ضمن رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای انتظامی در نگهداری اموال با ارزش خود نهایت دقت را داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کدخبر: 1013941 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟