ترافیک خودرو در محورهای چالوس و هراز سنگین شد

به گزارش رکنا، سرهنگ یدالله جهان‌تاب اظهار کرد: در مسیر جنوب به شمال جاده چالوس حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و همچنین مسیر شمال به جنوب این محور در محدوده انارک، ترافیک خودرو سنگین گزارش شده است.

وی با بیان اینکه جاده چالوس و فیروزکوه هم اکنون دارای بارش باران و سایر محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت ترافیک خودرو در هر ۲ مسیر رفت و برگشت جاده هراز در محدوده کلرد را سنگین و در محور فیروزکوه و آزاد راه تهران شمال را نیز عادی و روان ذکرکرد.

رییس پلیس راه مازندران، رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و ادامه داد: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

سرهنگ جهان‌تاب از رانندگان وسایل نقلیه خواست علاوه بر مدیریت سفر و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود ودیگر شهروندان رقم بزنند.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

 

کدخبر: 1013214 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟