­وزارت خارجه امارات متحده عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد چهار کشتی تجاری در آب‌های منطقه‌ای امارات مورد تعرض قرار گرفتند.

شبکه العربیه وابسته به دو کشور امارات و عربستان سعودی در خبری فوری با اذعان به هدف قرار گرفتن چهار کشتی تجاری در آب‌های منطقه‌ای امارات مدعی شد این حملات تلفات جانی نداشته است.

رویترز هم اعلام کرد یک سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین در پاسخ به سوال رویترز درباره گزارش انفجار در بندر فجیره امارات گفت در حال حاضر هیچ اظهارنظری در این باره ندارد.

پیشتر مقامات اماراتی هرگونه حادثه و انفجار نفتکش‌ها در منطقه فجیره را تکذیب کرده بودند. برخی از کارشناسان معتقدند نگرانی از افزایش قیمت باعث شد مقامات اماراتی دست به سانسور خبری در این خصوص زده و وقوع هرگونه حادثه را تکذیب کنند.

شبکه المیادین ظهر امروز با اعلام وقوع انفجار‌های مهیبی در بندر فجیره امارات تاکید کرد صدای انفجار‌ها به وضوح شنیده شد. در پی وقوع انفجارها هواپیما‌های آمریکایی و فرانسوی بر فراز بندر به پرواز در آمدند. آمار نفتکش‌هایی که دچار حریق شده اند در خبر‌ها هفت تا ده نفتکش اعلام شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داده بود بنابر گزارش‌های چند رسانه، صبح یکشنبه چندین انفجار مهیب در بندر فجیره در امارات عربی متحده رخ داده است.

رسانه‌های محلی به نقل از شاهدان اعلام کردند جنگنده‌های فرانسوی و آمریکایی هنگام وقوع حادثه بر فراز این بندر پرواز می‌کردند.

گزارش‌های بیشتر حاکی از آن است که انفجارها پس از آتش گرفتن دست کم هفت نفتکش رخ داده است.

منابعی در بندر فجیره اسامی نفتکش‌هایی را که هدف قرار گرفتند هم اعلام و تاکید کردند تانکرالمجد به شماره۹۷۷۳۸۰۰ / سوپرتانکر المرزوق به شماره۹۱۶۵۷۶۲/ نفتکش الماریج به شماره ۹۳۹۴۷۴۱/ نفتکش الامیجال به شماره۹۱۴۷۷۶۷۴/ نفتکش خمسا۱۰ به شماره ۹۴۳۲۰۷۰۴ از جمله تانکر‌هایی است که هدف قرار گرفتند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟