واشنگتن همچنین ناو جنگی آرلینگتون را به خلیج فارس اعزام کرده که قرار است به ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن بپیوندند.

واشنگتن در روزهای گذشته تحرکات نظامی خود را در خاورمیانه و به‌ویژه در منطقه خلیج فارس افزایش داده و دلیل آن را «افزایش تهدیدات از سوی ایران» عنوان کرده‌ است. ادعایی که تهران آن را بی اساس می‌خواند.

یک مقام رسمی آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت که نمی تواند از تعداد موشک‌های پاتریوتی که به خاورمیانه ارسال شده سخن بگوید.

سیستم دفاع موشکی پاترویت برای تعقیب موشک‌های ورودی طراحی شده‌اند.

ارسال موشک‌های پاتریوت به خاورمیانه در حالی صورت می گیرد که پنتاگون چند ماه قبل، شماری از آنها را از خاورمیانه خارج کرده بود.

دومین ناو آمریکا در راه خلیج فارس

از سوی دیگر واشنگتن ناو جنگی یو‌اس‌اس آرلینگتون را که به‌ویژه برای انتقال وسایل نقلیه آبی-خاکی مورد استفاده قرار می گیرد به خلیج فارس اعزام کرده است. قرار است این ناو به ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ب‍پیوندد.

آمریکا همچنین چهار بمب افکن بی-۵۲ را به پایگاه نظامی‌اش در قطر فرستاده است. آخرین باری که آمریکا از این بمب افکن‌ها استفاده کرده در جنگ افغانستان و عراق بوده است.

فشار اقتصادی و نظامی آمریکا بر ایران در حالی در حال افزایش است که روز گذشته کاخ سفید اعلام کرد شماره تلفنی را به مقامات سوئیس داده است تا تهران در صورت تمایل بتواند با رئیس جمهوری آمریکا تماس بگیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گفته بود که علاقمند است ایرانی‌ها با او تماس بگیرند.

تحرکات نظامی آمریکا در کنار افزایش فشارهای اقتصادی بر ایران، نگرانی‌های را از احتمال درگیری نظامی میان دو طرف افزایش داده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟