کدخبر: 406004 35

رکنا: سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا بر ایران پیامد‌های منفی بلندمدتی دارد.

به گزارش رکنا، به نقل از المیادین، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشست خبری در مسکو تاکید کرد واشنگتن تلاش می‌کند شرکت‌های اروپایی را به مخالفت با همکاری سودآور با ایران وادار کند. اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا بر ایران پیامد‌های منفی بلندمدتی دارد.

زاخارووا با اشاره به بند‌های مرحله اول تحریم‌های آمریکا علیه ایران که از چند روز پیش به اجرا گذاشته شد، گفت: مرحله دوم تحریم‌های آمریکا به صنعت نفت مربوط می‌شود. بار‌ها تاکید کردیم رویکردی که آمریکا برای از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران در پیش گرفته است رویکردی سازنده نیست و آمریکا در این خصوص خودخواهانه عمل می‌کند و با این کار در واقع منافع برخی لابی‌ها را در آمریکا تامین می‌کند. این تحریم‌ها صرفا سرپوشی برای تسویه حساب‌های آمریکا با کشور‌هایی است که از آن‌ها خوشش نمی‌آید و آمریکا با این کار در واقع می‌خواهد پشت این کشور‌های اروپایی را به خاک بمالد تا آن‌ها را از تعامل با ایران بازدارد.

او افزود: پس از امضای توافق برجام درباره برنامه هسته‌ای ایران، بخش اقتصادی و مالی اروپا برنامه‌های آینده خود را بر اساس این توافق بنا گذاشت. در نتیجه این تحریم‌ها آثاری منفی بر روابط دوجانبه بر جای می‌گذارد و تاثیری منفی بر اوضاع خاورمیانه خواهد داشت. روسیه همچنان به این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل پایبند خواهد بود. روسیه نیز مثل دیگر شرکای توافق هسته‌ای (برجام)، صرف‌نظر از این که چه نامی روی آن بگذاریم، بار‌ها بر ضرورت حفظ آن و تقویت منافع بین المللی و امنیت و صلح بین المللی و همچنین منع گسترش تسلیحات هسته‌ای تاکید کرده است و این توافق را نتیجه تلاش بین المللی مشترک می‌داند.

زاخارووا در ادامه کنفرانس خبری به ماجرای سرگئی اسکریپال، جاسوس Spy روس اشاره کرد و رسانه‌های انگلیس را به شایعه پراکنی و گمراه کردن افکار عمومی در خصوص ماجرای سالزبری متهم کرد و خواستار تحقیقات شفاف درباره این ماجرا شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه اعلام کرد مسکو تدابیر بازدارنده‌ای را در برابر تحریم‌های آمریکا اتخاذ خواهد کرد.

زاخارووا در بخش دیگری از سخنانش از نابودی کامل گروه‌های تروریستی در جنوب غرب سوریه خبر داد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

به شهادت رسیدن 23 سرباز وطن در کردستان

اعدام 3 مرد کثیف در هرمزگان / آنها شرافت یک زن را بر باد دادند!

مرگ نوزاد بخاطر لاکچری‌بازی هنگام زایمان !

این زن علیه پسر نوبخت شکایت شوم کرد! + عکس

طلاق مینا که راز مخوف شوهرش را می دانست!

یک فاجعه / معلم خصوصی با 22 دختر 16 ساله چه کرد؟! + عکس

دست درازی فروشنده ها ی بی حیا به دختر بد لباس! + عکس

اعتراف عجیب شرور معروف تهران / زندگی ام شبیه وحید مرادی است + فیلم و عکس

درخواست شیطانی دختر عموی عروس از تازه داماد

تجاوز به دختران و زنانی که کار می کنند! / گزارشی تکاندهنده + عکس

ناگفته های تلخ خبرنگار زن از شکنجه شیطانی در صحرا + عکس

صیغه مرد شیطان صفت شدم / او از لحظات بودن با من فیلم گرفته است!

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها