شرکت گوگل که هم‌زمان با معرفی گوشی‌های سری پیکسل 4 از یک اپلیکیشن رکوردر جدید با قابلیت تبدیل زنده صوت به متن هم پرده برداشت. این برنامه پیش از این صرفا به طور پیش‌فرض بر روی گوشی‌های جدید گوگل قابل دسترس بود، با این حال اکنون مطلع شدیم که فایل نصبی آن نیز منتشر شده و تمام دارندگان گوشی‌های مبتنی بر اندروید 9 به بالا قادر به اجرای آن هستند.

وجه تمایز رکوردر جدید گوگل نسبت به نمونه‌های مشابه، قدرت گرفتن از هوش مصنوعی با قابلیت تبدیل صوت به متن به صورت لحظه‌ای هست. علاوه بر این کاربر قادر به جستجوی کلمات یا عبارت ضبط شده به صورت صوتی هست.

این برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد تم‌های مختلفی مانند روشن، تاریک یا تطبیق با موضوع System Default را انتخاب کنید. در سوی دیگر از آن می‌توان به منظور رونوشت کردن فایل‌های صوتی به زبان دیگر هم استفاده کرد. تمام این ویژگی‌های به صورت آفلاین قابل دسترس بوده و هیچ پردازشی بر روی سرورهای گوگل انجام نخواهد شد.

برای شروع تنها کافیست بعد از نصب برنامه، دکمه رکورد را انتخاب کرده تا نتیجه تبدیل زنده صدا به متن به طور خودکار آغاز شود. البته توجه داشته باشید که این ویژگی در حال حاضر تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند، با این حال طبق وعده شرکت سازنده، به مرور زمان برای سایر زبان‌ها هم عرضه خواهد شد.

توجه داشته باشید که این رکوردر نسخه رسمی نبوده و ممکن است بر روی برخی دستگاه‌ها از جمله گوشی‌های برند شیائومی به شکل صحیح اجرا نگردد. به هر حال بد نیست شانس خود را امتحان کرده و رکوردر جدید گوگل را از طریق این لینکدریافت و نصب کنید. البته همان‌طور که گفته شد، پیش نیاز استفاده از آن قدرت گرفتن گوشی از اندروید 9 به بالا است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟