روغن دوباره گران شد

قیمت روغن / هر چند که مشاهدات میدانی در برخی از واحدهای صنفی از پاک شدن قیمت‌ها از روی روغن‌های جامد و مایع حکایت دارد اما ابوالحسن خلیلی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در واکنش به کمبود و گرانی روغن در بازار گفته است: «اینکه گفته می‌شود بازار با کمبود روغن رو به رو است، چنین نیست. به دلیل افزایش نرخ دانه‌های روغنی در سطح جهان نرخ روغن از ابتدای سال تاکنون برای سومین بار افزایش یافت.»

این افزایش قیمت‌ها در حالی است که نرخ انواع روغن بسته‌بندی پت و مایع و روغن در حلب، جامد و نیمه جامد در تیر ماه و جلسه ستاد تنظیم بازار ۱۲ تا ۱۴ درصد گران شده بود.

همچنین دبیر انجمن روغن نباتی ایران درباره افزایش نرخ روغن گفت: در سه روز گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش ۱۰ درصدی نرخ روغن موافقت کرد و نرخ روغن از روز چهارشنبه رسما از سوی این سازمان اصلاح شد.

قیمت روغن

امیرهوشنگ بیرشک اظهار کرد: طی یک ماه گذشته نرخ روغن ۸۱۰ گرمی آفتابگردان هشت هزار و ۹۰۰ تومان بود اما نرخ این کالا حالا به ۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است. همچنین نرخ روغن جامد پنج کیلویی که ۴۵ هزار تومان بود حالا حدود ۵۰ هزار تومان شده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟