به گزارش رکنا به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت ، دکتر علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح وضعیت ارائه خدمت رسانی در بیمارستانهای آموزشی سراسر کشور، گفت: با اطلاع‌رسانی به‌موقع، آموزش مناسب و هماهنگی لازم می توان مخاطرات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل رساند تا منجر به بحران نشود و یا در صورت وقوع، تبعات منفی آن به حداقل کاهش یابد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تمامی تلاش‌شان را برای مدیریت این موضوع به کار خواهند بست، افزود: جای نگرانی نیست به خصوص اینکه شدت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H1N1 که پاییز امسال مهار شد، کمتر است.

وی در عین حال یادآور شد ویروس کرونا برای بیماران مزمن از جمله دیابتی‌ ها، بیماران قلبی، افراد دارای عفونت مزمن و نقص ایمنی می‌تواند خطرناک باشد اما مهم این است که مردم اصول بهداشتی را رعایت کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت در تمامی بیمارستانهای آموزشی بر اوضاع مسلط است و توصیه های لازم جهت به کارگیری کادر درمانی در هنگام ارائه خدمات در سایت دانشگاه ها قرار گرفته و به دانشجویان حوزه پزشکی جهت حفاظت شخصی خود در مواجهه با بیماران توضیحات لازم ارائه شده است.

دکتر حقدوست گفت: از مردم می‌خواهیم نگران نباشند و نسبت به رعایت بهداشت فردی توجه کرده و ترجیحا از حضور در مراکز شلوغ پرهیز کنند.

وی در پایان با اشاره به فعالیت بیمارستانهای دانشگاهی وزارت بهداشت با رعایت بالاترین استاندارهای درمانی در ارائه خدمات به بیماران ضمن محافظت از کادر درمانی تصریح کرد: از پتانسیل اطلاع رسانی در فضای مجازی، به نحو مطلوب و مستند بهره بگیریم و به شایعات بی مورد که از منابع غیر رسمی هستند توجه نکنیم چرا که هیچ کمکی به سلامت مردم نخواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟