چگونه ارز دیجیتال بسازیم؟

 

برخی از کاربران، ارز دیجیتال جدید را با اهداف مالی یا حمایت از بازی‌ها برای ساخت ارز دیجیتال جدید اقدام می‌کنند. اگر به دریافت پاسخ سوال چگونه ارز دیجیتال بسازیم، علاقه‌مند هستید، در این مطلب شیوه ساخت ارز دیجیتال را توضیح داده‌ایم. فقط کافی است چند دقیقه از وقتتان را به خواندن  مقاله پیش‌رو اختصاص دهید.

ساخت توکن یا کوین؛ دو روش برای ساخت ارز دیجیتال

اگر سوال چگونه ارز دیجیتال بسازیم در ذهن شما هم وجود دارد، باید بدانید که به‌طورکلی دو روش برای ساخت ارز دیجیتال وجود دارد. در ادامه به این دو روش اشاره شده است:

 1. ساخت توکن: اولین روش برای ساخت ارز دیجیتال، ساخت توکن است. به آن دسته از ارزهای دیجیتال که بلاک چین اختصاصی ندارند، توکن گفته می‌شود. به عنوان مثال ارز دیجیتال تتا (THETA) روی شبکه بلاک چین اتریوم راه‌اندازی  شده است و یک توکن محسوب می‌شود. اگر بخواهیم یک توکن بسازیم، کافی است از بلاک چین های موجود استفاده کنیم. پیاده‌سازی توکن با استفاده از ابزارها و کدهای متن‌باز برای کدنویس‌ها تقریبا ساده است. توسعه توکن، راحت‌ و سریع است. هزینه ساخت ارز دیجیتال از روش توکن، کمتر از ساخت کوین است.
 2. ساخت کوین: به آن دسته از ارزهای دیجیتال که شبکه بلاک چین اختصاصی خود را دارند، کوین گفته می‌شود. به عنوان مثال بیت کوین، یک کوین است؛ چون شبکه بلاک چین اختصاصی خود را دارد. ساخت توکن، به راه‌اندازی بلاک چین اختصاصی نیاز دارد. راه‌اندازی بلاک چین اختصاصی به هزینه، زمان و دانش تخصصی نیاز دارد.

اگر قصد تحول در صنعت کریپتو را دارید، بهتر است سراغ ساخت کوین بروید. اگر قصد راه‌اندازی ارز دیجیتال برای امور مالی غیرمتمرکز یا بازی‌های مخصوص کسب درآمد را دارید، ساخت توکن کافی است. 

ساخت ارز دیجیتال

 

برای ساخت توکن از چه بلاک چین‌هایی استفاده کنیم؟

محبوب‌ترین راهکارها برای ایجاد ارزهای دیجیتال، استفاده از بلاک چین اتریوم و بایننس اسمارت چین هستند. زنجیره هوشمند بایننس و بلاک چین اتریوم، استانداردهایی برای ساخت توکن‌ها طراحی کرده‌اند. برای ساخت توکن bep20 باید از شبکه بایننس و برای توکن ERC-20 باید از شبکه اتریوم استفاده کنید. درصورت تمایل به کسب اطلاعات درمورد این بلاک چین‌ها، باید در دوره ارز دیجیتال شرکت کنید. با شرکت در این دوره، کلیه اطلاعات لازم در اختیارتان قرار می‌گیرد.

چگونه ارز دیجیتال بسازیم؟ 6 گام برای ساخت ارز دیجیتال

برای ساختن ارز دیجیتال باید 6 مرحله را پشت سر بگذارید. در ادامه به‌صورت مرحله‌به‌مرحله به شیوه ساخت ارز دیجیتال می‌پردازیم:

 1. ابتدا باید پلتفرم بلاک چین مناسب برای ساخت توکن را انتخاب کنید. اتریوم و بایننس اسمارت چین، گزینه‌های محبوبی برای ساخت ارز دیجیتال هستند.
 2. اکنون باید مکانیزم اجماع خود را انتخاب کنید. مکانیزم اجماع، شیوه تایید و اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین را مشخص می‌کند. بیشتر بلاک چین‌ها از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کنند.
 3. اگر قصد ساخت کوین را دارید، باید در این مرحله، معماری بلاک چین ارز دیجیتال خود را طراحی کنید. معماری بلاک چین به هدف شما از ساخت ارز دیجیتال بستگی دارد. معماری بلاک چین تعیین می‌کند که شبکه بلاک چین شما عمومی یا خصوصی باشد.
 4. اکنون باید شبکه بلاک چین و رمز ارز خود را با دانش تخصصی بسازید. با استفاده از راهکارهای تست و آزمایش، کارایی این شبکه را با کمک شرکت‌های حسابرسی مثل Certik ارزیابی کنید.
 5. اکنون که شبکه بلاک چین راه اندازی شد، نوبت به بررسی جنبه‌های قانونی بلاکچین می‌رسد.
 6. در این مرحله می‌توانید توکن رمز ارز خود را مینت (ایجاد) کنید.

پس از ساخت ارز دیجیتال، باید درخواست ثبت آن را در صرافی‌های ارز دیجیتال غیرمتمرکز ثبت کنید. پس از پذیرش درخواست در صرافی، قیمت ارز دیجیتال شما مثل قیمت بیت کوین امروز در صرافی، نمایش داده می‌شود.

چند نکته مهم که در هنگام ساخت ارز دیجیتال باید رعایت شود

در هنگام ساخت ارز دیجیتال باید چند نکته مهم را مدنظر داشته باشید. در ادامه به نکات مهم برای ساخت ارز دیجیتال اشاره شده است:

 • ابتدا باید کاربرد ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال برخی از ارزهای دیجیتال، نقش کلید برای دسترسی به خدمات را ایفا می‌کنند.
 • پس از تعیین کاربرد ارز دیجیتال، باید اقتصاد حاکم بر رمز ارز یا توکنومیکس خود را طراحی کنید. 
 • یکی از نکات مهمی که پس از ساخت ارز دیجیتال باید مدنظر داشته باشید، ثبت ارز دیجیتال در صرافی‌های غیرمتمرکز است. برای این کار بهتر است از یک صرافی بدون احراز هویت مثل کوکوین، چنجلی یا dydx کمک بگیرید؛ چون ممکن است صرافی‌های متمرکز، با ثبت ارز دیجیتال توسط کاربران ایرانی مخالفت کنند.

آموزش و یادگیری؛ اولین گام برای موفقیت در صنعت ارزهای دیجیتال

در این مقاله به‌طورکلی به این سوال پاسخ دادیم که چگونه ارز دیجیتال بسازیم. همچنین با نکات مهمی که در هنگام ساختن ارز دیجیتال باید بدانیم، آشنا شدیم. درصورتی‌که قصد دارید در صنعت کریپتو به موفقیت برسید، باید ابتدا آموزش‌های به‌روز و لازم درمورد این صنعت را از افراد کاربلد و باتجربه فرابگیرید. مجموعه داجکس، یکی از مجموعه‌هایی است که شیوه سرمایه‌گذاری و معامله‌گری ارزهای دیجیتال را به‌صورت تخصصی به مخاطبان خود آموزش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مجموعه داجکس و خدماتی که به مخاطبان خود عرضه می‌کند، کافی است کلمه داجکس را در گوگل، جستجو کنید. پس از نمایش نتایج جستجو، روی اولین نتیجه کلیک کنید و وارد سایت داجکس شوید.

 

کدخبر: 894918
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟