اتریوم تا چه زمانی استخراج می شود

در هر مکانی که از ارزهای دیجیتال صحبت شود، اتریوم نقل آن‌جا خواهد بود. اولین راهی که برای به ‌دست ‌آوردن درآمد از اتریوم، به ذهن‌‌ هر شخصی می‌رسد، خرید اتریوم تبدیل است. اما روش‌های دیگری هم برای بدست آوردن درآمد از راه اتریوم مانند استخراج این ارز وجود دارد.

ارز دیجیتال اتریوم (ETH) به عنوان یک پلتفرم آزاد مبتنی بر بلاک چین شناخته می‌شود و همچنین توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد که برنامه‌های غیر متمرکز خود را روی آن پیاده‌سازی کنند. در واقع بعد از بیت کوین‌، اتریوم جزء ارزهای دیجیتال محبوب دسته‌بندی می‌شود اما کاربرد اتریوم با بیت‌کوین متفاوت است.

در این مقاله در مورد ارز دیجیتال اتریوم و استخراج آن صحبت می‌کنیم. همچنین درمورد عرضه محدود ارزهای دیجیتال توضیح می‌دهیم. در ادامه در مورد آینده‌ی اتریوم و سودآوری این ارز مطالبی را به شما ارائه می‌کنیم.

Untitled-1

عرضه محدود ارزهای دیجیتال

عرضه‌ی محدود 21 میلیون واحد برای بیت کوین و 45 میلیارد واحد برای کاردانو وجود دارد. اما عرضه‌ای محدود برای ارز دیجیتال و کوین اختصاصی شبکه اتریوم وجود ندارد. این موضوع به این معنی است که همیشه امکان تولید رمز ارز اتریوم وجود دارد. توجه داشته باشید که در حال حاضر کوین‌های جدید اتریوم به عنوان جایزه بین استخراج‌کنندگان  این ارز توزیع می‌شوند.

در بلند مدت، عرضه نامحدود این ارز روی قیمت دومین ارز دیجیتال برتر بازار تاثیر منفی می‌گذارد. به جای تعیین سقف عرضه برای رفع مشکل، توسعه‌دهندگان تصمیم به پیاده‌سازی روندی برای توکن سوزی گرفتند.

اتریوم

فناوری ارز دیجیتال اتریوم مشابه با رمزارز بیت کوین است. تفاوت فناوری ارز اتریوم نسبت به بیت‌کوین این است که دارای قابلیت‌های پیشرفته‌تری در فرآیند کنترل، استخراج و مبادله است. این ارز دارای شبکه‌ای کامل، زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مخصوص به خود است. همچنین کاربران با دسترسی کامل، می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز را بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد کنند. این موضوع به این معنی است که برنامه‌های مورد استفاده می‌توانند ایده‌هایی جدید و یا یک بازسازی مجدد و غیرمتمرکز از طرح‌های موجود باشند.

هر فردی در دنیا به کمک پلتفرم ارز دیجیتال اتریوم می‌تواند به ایجاد و توسعه برنامه غیرمتمرکز خود بپردازد. یکی از مزایای خاص ارز اتریوم توانایی ساخت توکن‌ها است. توکن برنامه‌های مستقل و غیرمتمرکز هستند و در بستر اتریوم تولید می‌شوند و همچنین فاقد بلاک چین مخصوص به خود هستند. به همین دلیل توکن‌ها از بلاک چین دیگری مانند اتریوم استفاده می‌کنند.

به طور کلی، در پاسخ به این سوال که ارز اتریوم چیست، می‌توان گفت شبکه خود مختار است و هیچ شخص، سازمان یا نهادی آن را مدیریت و کنترل نمی‌کند.

Untitled-2

استخراج ارز دیجیتال اتریوم

در سال‌های اخیر استخراج اتریوم که بیشتر با کارت گرافیک انجام می‌شود، یک فعالیت بسیار پرسود با استفاده از کامپیوتر بوده است.

به‌طور کلی برای استخراج اتریوم باید سه فرایند زیر را انجام دهید:

  • گرفتن سیستم سخت‌افزاری قدرتمند یا همان ریگ استخراج
  • ایجاد یک کیف پول اتریوم برای دریافت ارزهای استخراج‌شده
  •  یادگیری و شروع کار با اجرای نرم‌افزار ماینینگ و پیوستن به استخر استخراج

باید به این نکته توجه کنید که استخراج اتر یا هر ارز دیجیتال دیگری به معنای ثروتمند شدن و درآمد صددرصدی شما نیست. قبل از اینکه آموزش استخراج اتریوم را شروع کنید، باید بدانید که کار استخراج ارز مانند یک سرمایه‌گذاری است که ریسک‌هایی دارد.

عوامل زیادی در سودآوری بیشتر استخراج ارز اتریوم وجود دارند. به عنوان مثال می‌توان به قیمت اتریوم، هزینه برق، هزینه سخت‌افزار و استهلاک سخت‌افزار اشاره کرد. توجه داشته باشید با اینکه شروع ماینینگ کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما این کار دارای پیچیدگی‌های فنی زیادی است. توجه نکردن به این پیچیدگی‌ها گاهی اوقات باعث خرابی سخت‌افزار و حتی آتش‌سوزی می‌شود.

اتریوم2

امروزه اتریوم با رونمایی از نسخه جدید خود یک تغییر اساسی در شبکه خود آغاز کرده است. اتریوم در نسخه قدیمی خود از گواه اثبات کار استفاده می‌کرد که در نسخه جدید اینگونه نیست. در نسخه جدید اتریوم 2 از گواهی اثبات سهام (PoS) استفاده می‌‌کند. گواهی اثبات سهام به افزایش امنیت و بهبود مقیاس‌‌پذیری کمک می‌‌کند.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، تا پایان سال 2022 پروسه انتقال کامل نسخه قدیمی به نسخه جدید به اتمام می‌رسد. توجه کنید که با اتمام این پروسه، استخراج اتریوم در سال 2023 به پایان خواهد رسید. البته تاکنون چندین مرتبه این زمان‌بندی اعلام شده و با تاخیر مواجه شده است.

بعد از اتمام این مدت، افرادی که دارای دستگاه‌‌های ماینر هستند، باید تجهیزات را بفروشند و یا ارز استخراجی انتخابی خود را تغییر دهند. این کاربران اگر تجهیزات خود را بفروشند، می‌‌توانند سرمایه خود را برای استیکینگ اتریوم مورد استفاده قرار دهند. البته دقت کنید که زمان به پایان رسیدن پروسه استخراج تا چند سال دیگر هم ادامه خواهد داشت. باتوجه ‌به اینکه مدت زمان استخراج یک اتریوم طولانی است، به نظر می‌‌رسد که خرید اتریوم همچنان یک معامله عالی به حساب می‌آید. البته برای خرید اتریوم حتما از صرافی رمز ارز دیجیتال معتبر داخلی و خارجی کمک بگیرید.

سودآوری استخراج اتریوم

در طول سال 2020 و اوایل سال 2021 استخراج اتریوم به طور چشمگیری برای کاربران خود درآمد داشت. افرادی که در این مدت کار استخراج را انجام دادند، سود آن‌ها در عرض یک ماه دو برابر شد.

هنگامی‌که فرایند استخراج ارزهای دیجیتال شروع می‌شود، یک رایانه تلاش می‌کند که مسائل و پازل‌های منطقی پیچیده‌ای را برای تأیید تراکنش‌ها در بلاک‌چین حل کند. زمانی که این فرآیند تکمیل شد، ماینر، ارز دیجیتال را به عنوان پاداش بلوک دریافت می‌کند.

ماشین‌هایی که دارای قدرت محاسباتی بیشتر (یا نرخ هش) هستند، توانایی حل پازل‌های بیشتری را دارند و بنابراین ارزهای دیجیتال بیشتری را استخراج می‌کنند. البته همانطور که گفتیم اینکه یک ماینر بتواند با این کار پول دربیاورد به موارد زیادی بستگی دارد. این موارد شامل هزینه‌های مختلفی مانند مصرف برق در حین فرآیند استخراج، هزینه تراکنش یا کارآمد بودن یا نبودن سخت‌افزار مورد استفاده می‌شوند.

Untitled-3

آینده‌ی اتریوم

سال گذشته با رکوردزنی‌هایی که ارزش بیت‌کوین داشت، توجه سرمایه‌گذاران زیادی به بازار ارزهای دیجیتال جلب شد. یکی از ویژگی‌های خاص و مهم ارز دیجیتال اتریوم انجام قراردادهای هوشمند است که آن را سریع‌تر و راحت‌تر از بیت کوین انجام می‌دهد.

قرارداد هوشمند اتریوم معامله‌ها و انواع مختلف فرایندها را بدون هیچ گونه دخالت شخص ثالث و به صورت کاملا تضمینی انجام می‌‌دهد. قراردادهای هوشمند غیر قابل برگشت بوده و قابل پیگیری هستند. همچنین تمام اطلاعاتی که به شرایط قرارداد مربوط بوده و اجرای تمام اقدامات را به طور خودکار فراهم می‌کند.

در آینده‌ این نوع از قراردادها جهان را به دست می‌گیرند و جای قراردادهای سنتی را خواهند گرفت. در حال حاظر با توضیحات گفته شده، درک بهتری از آینده‌ی نامحدود اتریوم خواهید داشت.

کلام آخر

استخراج اتریوم هم مانند استخراج بیت کوین، فرصتی است برای علاقمندان به بازار ارزهای دیجیتال که از طریق آن سود کسب کنند. افراد با این کار هم در پایداری و امنیت شبکه نقش دارند و هم از این کار سود بدست می‌آورند.

بهتر است قبل از اقدام به استخراج در مورد نحوه استخراج به اندازه کافی تحقیق کنید. در این صورت بهترین روش را انتخاب کرده و موفق‌تر خواهید بود.

آیا این خبر مفید بود؟