شکر با قیمت مصوب توزیع می شود

به گزارش رکنا، در حالی که قیمت شکر در بازار افزایش یافته است و هر کیلوگرم از این محصول بیش از 10 هزار تومان به فروش می رسد، کارگروه تنظیم بازار روز گذشته مصوب کرد ذخایر شکر موجود کارخانجات در اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار گرفته تا برای مصرف خانوار در بسته بندی یک کیلوگرمی و با قیمت مصوب شده و کماکان با قیمت 8700 تومان توزیع شود.

در مصوبه کارگروه تنظیم بازار آمده است: «ذخایر شکر موجود کارخانجات کشور در اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران برای مصرف خانوار قرار می‌گیرد تا در بسته بندی یک کیلوگرمی و با قیمت مصوب شده و کماکان با قیمت 8700 تومان عرضه گردد.»

بنابراین گزارش تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان نیز چندی پیش گفت: افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی بوده و نرخ این کالاها حتما به قیمت قبل باز خواهد گشت.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان در خصوص بالا رفتن قیمت شکر هم گفت: در بازار شکر اتفاق خاصی نیفتاده و شکر به اندازه کافی وجود دارد.

تابش افزود: قیمت شکر برای مصرف خانوار، کیلویی هشت هزار و 700 تومان است و شرکت بازرگانی دولتی هم به این قیمت اهتمام دارد.

وی گفت: افزایش 30 درصدی قیمت شکر به دلیل افزایش مصرف خانگی نیست، بلکه ممکن است ناشی از جایگزینی ارز نیمایی با ارز یارانه‌ای باشد.

تابش افزود: شکر موردنیاز برای صنف و صنعت تأمین شده که قیمت آن در روزهای آینده به قیمت قبل باز خواهد گشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟