به گزارش رکنا، سرهنگ "علی جمالی" در این خصوص گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان خانم به این پلیس مبنی بر مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم یا متهمین با ایجاد صفحاتی به نام شاکی و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی و درج مطالب کذب و تهمت باعث مزاحمت و هتک حیثیت وی شده بودند.

وی ادامه داد: با پیگیری مستمر و انجام اقدامات فنی و پلیسی انجام‌شده عامل انتشار تصاویر که از اقوام شاکی بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

این مقام مسئول با اشاره به جزئیات پرونده بیان کرد: متهم در برابر مستندات موجود ضمن اعتراف به جرم خود ، انگیزه اش را از این کار اختلافات خانوادگی و انتقام جویی عنوان کرد.

وی افزود: پس از تکمیل تحقیقات ، متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

رئیس پلیس فتا ایلام در توصیه به کاربران فضای مجازی خاطرنشان کرد: از انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و به هیچ وجه آن‌ها را در اختیار افراد غیر حتی نزدیکان خود قرار ندهند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

سرهنگ جمالی گفت: از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده با هرگونه جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟