ارزانترین و گرانترین مناطق برای اجاره‌ نشین‌ ها

به گزارش رکنا، بررسی بازار مسکن حاکی از آن است که متوسط اجاره یک مترمربع واحد مسکونی در منظریه کرج 49 هزار تومان است، به عبارت دیگر اجاره یک واحد 80 متری ماهانه 3 میلیون و 920 هزار تومان خواهد بود.

در جهان‌شهر که گران‌ترین محله کرج به لحاظ اجاره‌بهاست، یک دستگاه آپارتمان 80 متری ماهانه 8 میلیون تومان اجاره دارد.

در فاز 3 مهرشهر اجاره هر مترمربع واحد مسوکنی 90 هزار تومان است، یعنی مستأجر برای اجاره یک واحد 80 متری ماهانه باید (با احتساب رهن) 7.2 میلیون تومان بپردازد. در فاز یک مهرشهر نیز اجاره‌ها مقداری بالاتر از فاز 3 است؛ در این محله اجاره یک واحد مسکونی 80 مترمربعی ماهانه 7.6 میلیون تومان است.

همچنین در محله "ساماندهی" اجاره یک واحد مسکونی با مساحت 80 مترمربع ماهانه 4 میلیون و 560 هزار تومان است، یعنی هر مترمربع 57 هزار تومان.

اجاره یک دستگاه آپارتمان 80 متری

در ماهدشت، مارلیک و محمدشهر نیز به ترتیب اجاره یک دستگاه آپارتمان 80 متری 2 میلیون و 80 هزار تومان، 3 میلیون و 120 هزار تومان و 2.4 میلیون تومان است.

بر اساس آمار سامانه دیوار در دهقان ویلا اجاره واحد 80 متری 6 میلیون و 160 هزار تومان است. اما ارزان‌ترین منطقه کرج برای اجاره‌نشین‌ها شهر جدید هشتگرد است. در این منطقه اجاره هر مترمربع واحد مسکونی 23 هزار تومان است. به عبارت دیگر اجاره ماهانه یک واحد مسکونی یک میلیون و 840 هزار تومان است.

در واقع رهن کامل یک واحد 80 متری در هشتگرد حدود 61.5 میلیون تومان است. البته به نظر نمی‌رسد در وضعیت کنونی اقتصاد کشور صاحبخانه‌ها تمایلی به رهن کامل واحد مسکونی خود داشته باشند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟