رزم حسینی پاسخ روحانی و جهانگیری را داد

رزم حسینی وزیر صمت عملا به عنصر بحران زای دلار 4200 تومانی در اقتصاد که با ورود حسن روحانی تداوم یافت؛ اعتراف کرد و گفت: علیرغم همه فشارها و جنگ رسانه‌ای دشمن در ۹۹ قلم از ۱۰۰ قلم کالا مشکل نداشتیم و فقط در یک قلم کالا (مرغ) به مشکل نسبی برخوردیم... در سال گذشته 146 میلیون تن کالا در کشور تامین( واردات) یا صادرات شده و 73 میلیارد دلار تجارت کشور در سال گذشته بوده است. از این میزان 112 میلیون تن صادرات کالا داشته‌ایم که صادرات بلافاصله تبدیل ارز و تحویل بانک مرکزی شده است و این میزان صادرات و ارزآوری یکی از افتخارات دولت می‌باشد.

به گزارش رکنا، این گزاره ها نشان می دهد که کشور مشکلی در ارزآوری نداشته و نوسانات قیمتی دلار به دلیل سیاست بانک مرکزی بوده است. همچنین نشانه روشنی بر این مدعا است که ایران از لحاظ اقتصادی تحریم نیست و توانسته بیش از 70 میلیارد دلار تجارت خارجی داشته باشد و فقط تحریم های بانکی باقی مانده است که آنهم با اتصال به سویفت چین و روسیه و انعقاد پیمان های پولی دوجانبه قابل حل شدن است.

رزم حسینی بارها به صراحت اعلام کرده که مخالف دلار 4200 تومانی است و اظهارات اخیر وی پاسخ غیرمستقیم به دفاع سرسختانه روحانی و جهانگیری برای تداوم پرداخت دلار 4200 تومانی است، ضمن اینکه رئیس جمهور و معاون وی بارها در کار وزیر صمت دخالت کرده اند.

تنها کالایی که همچنان با بحران روبرو است کالایی است که مشمول پرداخت دلار 4200 تومانی است که نشان می دهد سیاست پرداخت ارز ترجیحی چیزی جز توزیع رانت و ایجاد مشکل برای مردم نیست.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟