قیمت خانه های کلنگی در تهران + قیمت جدید

به گزارش رکنا، طبق گزارش مرکز آمار ایران از قیمت و اجاره مسکن شهر تهران در پاییز امسال، متوسط قیمت یک متر مربع خانه کلنگی بیش از ۴۱ میلیون تومان و متوسط قیمت یک متر مربع خانه مسکونی بیش از ۲۸ میلیون تومان است.

قیمت خانه کلنگی

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۱ میلیون و ۲۷۳ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۰۹ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۸٫۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل بیش از ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت یک ملک کلنگی با ۸۷ متر مساحت معادل ۳٫۵ میلیارد تومان معامله می‌شود.

نکته قابل توجه این است که از تعداد معاملات مسکن کلنگی در پاییز امسال کاسته شده، یعنی تعداد معاملات نسبت به تابستان امسال ۴۵٫۹ درصد و نسبت به پاییز پارسال ۲۹٫۴ درصد کاهش یافته است.

قیمت خانه مسکونی

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۸ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۷ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۹ درصد و نسبت به پاییز پارسال ۱۱۱ درصد افزایش داشته است.

یعنی یک خانه ۸۷ متری در تهران به متوسط ۲٫۵ میلیارد تومان قیمت دارد.

تعداد معملات نیز نسبت به تابستان امسال ۴۵٫۶ و نسبت به فصل مشابه سال قبل هشت درصد کاهش داشته است.

متوسط قیمت اجاره‌

متوسط مبلغ اجاره‌ی ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه‌ی پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۶۲ هزار تومان با میانگین مساحت ۷۷ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده است که نسبت به فصل قبل سه درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۰٫۹ درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت اجاره یک متر مربع مسکن نسبت به تابستان امسال افت سه درصدی داشته اما نسبت به پاییز پارسال ۴۰٫۹ درصد افزایش یافته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟