پیش بینی قیمت دلار برای فردا - ۳۰ بهمن

به گزارش رکنا،امروز بازار ارز روند صعودی دیروز را ادامه داد و به این ترتیب در ساعات ابتدایی معاملات قیمت دلار در یک قدمی ورود به کانال ۲۶هزار تومان قرار گرفت ولی در ادامه روز تغییر جهت داد و به ۲۵۸۵۰تومان کاهش یافت؛ در صرافی‌ملی هم نرخ ارز نسبت به روز گذشته افزایش یافت و دلار با قیمت ۲۵۱۷۰ و یورو ۳۰۴۳۰تومان در تابلوی این صرافی نمایان شد.
این رفت‌وبرگشت دلار در بازار امروز نتیجه ناتوانی نیروهای خریدار به فروشنده و برعکس آن بود چراکه انتظارات تورمی به دلیل ادامه خط‌ونشان‌های برجامی ایران و غرب همچنان بلاتکلیف است و از آنجا که تنها چهار روز تا پایان مهلت ایران برای لغو تحریم‌ها و خروج از تعهدات برجام باقی مانده، بسیاری از معامله‌گران برای خرید و فروش‌های سنگین دست نگه‌ داشته‌اند.
فعالان بازار ارز معتقدند که قیمت دلار از روز یکشنبه با نوسان چشمگیری رو‌به‌رو خواهد شد و هر تصمیمی درمورد لغو یا ادامه تحریم‌ها، نرخ این ارز را با کاهش یا افزایش شدیدی همراه خواهد کرد؛ از همین رو پیش‌بینی شده تا روز یکشنبه که ایران به وعده خود درمورد توقف یا اجرای پروتکل الحاقی عمل خواهد کرد، قیمت دلار در محدوده ۲۵۸۰۰ تا ۲۶۲۰۰تومان نوسان خواهد داشت.
بر اساس این انتظارات رفتار معامله‌گران هم تغییر کرده و برخی فاز احتیاطی پیش گرفته و تا روشن شدن شرایط کاملا دست از خرید و فروش کشیده‌اند و عده‌ای هم فقط با اندکی سرمایه در بازار حضور دارند و از نوسانات روز سودگیری می‌کنند.
در این میان تغییرات نرخ درهم نیز یکی از عوامل تاثیرگذار بر روند قیمت دلار است؛ امروز نرخ درهم با رشد ۴۰تومانی به سطح ۷۱۶۰تومان رسید و باعث شد قیمت دلار در معاملات صبح با ۱۰۰تومان افزایش به ۲۵۹۵۰تومان برسد.
چنانچه نرخ این ارز به زیر ۷۰۰۰تومان کاهش یابد فروشندگان بیشتری را به سمت بازار ارز هدایت خواهد کرد و درصورت بالارفتن نرخ درهم، انتظارات تورمی تشدید و قیمت دلار افزایش خواهد یافت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟