خبر از وام ودیعه مسکن

محمود محمودزاده با اشاره به اینکه آخرین مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن به متقاضیان پایان بهمن ماه است، افزود: کمتر از یک ماه پیش مصوبه‌ای داشتیم و توافقی بین وزارت راه و شهرسازی و اصناف صورت گرفت که بر اساس آن متقاضیان مبلغ کمی برای دریافت کد رهگیری پرداخت کنند تا این مشکل برطرف شود.

به گزارش رکنا، وی گفت: همچنین کسانی که فرم ”ج“ آن‌ها قرمز بود و نمی‌توانستند از این تسهیلات استفاده کنند با مساعدت ستاد ملی کرونا قرار شد اگر این متقاضیان امروز فاقد مسکن و مستاجر نیز باشند می‌توانند از تسهیلات وام ودیعه مسکن نیز استفاده کنند.

محمود زاده افزود: این دو مصوبه باعث شد تعداد کسانی که نمی‌توانستند مدارکشان را تکمیل کنند افزایش یافت و از حدود ۷۰۰ هزار نفر به ۸۲۰ هزار نفر رسید.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: به این ترتیب ۳۲۳ هزار نفر متقاضی واجد شرایط به بانک‌ها معرفی شدند و بقیه نیز در صورتی که نواقص پرونده خود را تکمیل کنند تا آخرین روزی که مصوبه اعتبار دارد (پایان بهمن ماه) به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه وام ودیعه مسکن به کسانی که از اول فروردین ۱۳۹۹ اجاره نامه آن‌ها تمدید شده است پرداخت می‌شود گفت: تاکنون از بین متقاضیان ثبت نام کننده حدود ۸۲۱ هزار نفر واجد شرایط بودند که از این تعداد فقط ۳۲۰ تا ۳۳۰ هزار نفر مستندات خود را تکمیل کردند.

محمودزاده گفت: حدود ۳۲۳ هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند و کمتر از ۱۹۵ هزار نفر تاکنون توانسته اند تسهیلات وام ودیعه مسکن را دریافت کنند و مابه التفاوت این رقم در نظام بانکی در حال رسیدگی است تا بتوانند تسهیلات خود را دریافت کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود:، اما کسانی که واجد شرایط هستند، ولی مدارک آن‌ها تکمیل نیست امکان معرفی آن‌ها به نظام بانکی وجود ندارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟