قیمت سکه ، دلار و طلای 18 عیار در آخرین ساعات روز پنجشنبه 13 آذر 99

قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار با امیدواری به عرضه انبوه واکسن کووید ۱۹ به بالاترین حد در بیش از یک هفته گذشته صعود کرد.

قیمت طلا

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۳۵ دلار و ۳۷ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۸۳۸ دلار و ۶۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۰.۶ درصد افزایش، در ۱۸۳۰ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

خوش بینی نسبت به اقدامات محرک مالی و پیشرفت در ساخت واکسن به نفع دارایی‌های پرریسک بوده و باعث افت ارزش دلار آمریکا به پایین‌ترین حد در دو سال و نیم گذشته شده است.

جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های کنگره آمریکا نتوانسته‌اند درباره بسته کمک مالی جدید به توافق برسند با این حال سیگنال‌های اولیه از پیشنهاد هر دو گروه برای بسته ۹۰۸ میلیارد دلار ممکن است به عنوان یک ابزار مذاکره پیش برده شود.

به گفته مایکل لانگفورد، مدیر اجرایی شرکت مشاوره ایرگاید، مذاکرات پیرامون بسته کمک مالی به خصوص توافق نمایندگان هر دو حزب بر سر یک گزینه، از قیمت طلا پشتیبانی و دلار آمریکا را ضعیف خواهد کرد. همچنین اخبار مثبت پیرامون کووید۱۹ تاثیر محدودی روی قیمت طلا خواهد داشت زیرا عمده خوشبینی مذکور از سوی بازارها به حساب آورده شده است.

بر اساس گزارش رویترز، کارشناسان سلامت در آمریکا از تایید اضطراری واکسن شرکت فایزر توسط انگلیس که احتمالا با اقدام مشابه از سوی رگولاتورهای آمریکایی دنبال می‌شود، استقبال کردند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و دو سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، در ۱۰۱۱ دلار و ۴۷ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۲۴۰۴ دلار و ۱۸ سنت معامله شد.

قیمت دلار

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌پنج‌شنبه ۱۳ آذر ساعت ۱۹، با ۱۵۵ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۵،۴۸۶ تومان‌ معامله شد. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۴۷۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۴۷۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌پنج‌شنبه ۱۳ آذر ساعت ۱۹، با ۴۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۳۰،۹۰۱ تومان معامله شد. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان است.

قیمت سکه

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید دوازده میلیون و ۱۹۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارد.

قیمت نیم‌ سکه، ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟