هشدار رئیس اتحادیه کالای خوشخواب مشهد:

کدخبر: 423230 4676

رکنا: از چند سال قبل و همزمان با تغییر سبک زندگی مردم یکی از کالاهایی که مورد استقبال مردم جامعه قرار گرفته، تشک های خوشخواب است.

در این بین تشک "رویال" جزو برند های تجاری است که در بین مردم بیشتر از دیگر نشان ها شناخته شده است و اغلب خریداران برای خرید تشک خوشخواب با این نام رغبت بیشتری از خود نشان می دهند. اما نکته قابل تامل این جاست که بر اساس اعلام رئیس اتحادیه تشک خوشخواب مشهد، خط تولید این نشان تجاری سال ها قبل متوقف شده و حالا تعدادی از سودجویان با سوء استفاده از اعتماد مردم به این نشان تجاری به سراغ تولید انبوه کالاهایی با برند "رویال" می روند که در برخی موارد پای تولید این نوع تشک به کارگاه های زیر زمینی نیز کشیده می شود.

رد زنی چند کارگاه تولید تشک تقلبی "رویال"

برای بررسی دقیق تر این موضوع با بازرسان اتاق اصناف و سازمان صمت (صنعت ، معدن و تجارت ) و دو تن از کارشناسان اتحادیه کالای خواب به چند فروشگاه در شهر مشهد سر می زنیم که بعد از چند ساعت گشت مشترک سرنخ هایی از چند کارگاه که به تولید این نوع تشک تقلبی می پردازند، دست پیدا می کنیم.بعد از بررسی ادعای فروشندگان و بررسی دقیق فاکتورها، سر نخ هایی از محل تولید این تشک ها به دست می آید که نام چند تولید کننده با نشان های تجاری معروف نیز در بین آن هاست. روز دوم به همراه بازرسان به سراغ یکی از تولید کنندگان معروف تشک می رویم. در ظاهر تمام تشک های موجود در انبار دارای نشان تجاری همین شرکت است و هیچ اثری از تشک هایی با نشان جعلی "رویال" نیست. بعد از بررسی بیشتر بازرسان تشک های "رویال" که پشت تشک های دیگر چیده شده بودند، کشف می شود. این تولید کننده عمده تشک و کالای خواب در پاسخ به سوالات بازرسان در زمینه دلیل تولید تشک هایی با نشان تجاری تقلبی می گوید: "هم اینک همه تولیدکنندگان تشک با نشان "رویال" تولید می کنند و تا کنون هم کسی برخوردی با این ماجرا نمی کرد.فکر نمی کردیم که تخلف یا تقلبی صورت گرفته باشد. از طرفی تا الان هم کسی به ما نگفته که این نشان تجاری در گذشته به نام فردی ثبت بوده است."وی ادامه می دهد:" اغلب مردم از بین تشک های خوشخواب فقط نام "رویال" را می شناسند و به سراغ این نوع تشک ها می آیند.همین موضوع باعث می شود، فروشندگان و هتل داران بیشترین سفارش ها را با این نشان تجاری به ما می دهند. بعضی از کارگاه ها صد در صد تولید شان با همین نشان است و اگر تشک با این نام تجاری را تولید نکنند، باید کارگاه هایشان را جمع آوری کنند." وی خاطر نشان می کند:" برخی مثل ما از مواد اولیه خوب در تشک ها استفاده می کنند و فقط از نام این نشان تجاری روی کالاهای با کیفیت شان استفاده می کنند.اما برخی از فروشندگان هم در کارگاه های زیر زمینی تشک را به هر شکلی تولید می کنند و به اسم "رویال" روانه بازار Store می کنند.

کارگاه زیر پله ای بدون پروانه فعالیت

در ادامه بررسی، به همراه بازرسان به یکی از کارگاه های تولید کننده تشک در حاشیه شهر مشهد مراجعه کردیم. به محض باز شدن در کارگاه و ورود به این کارگاه با تعداد زیادی تشک که نام تجاری «رویال» روی آن ها چسبانده شده بود، روبه رو می شویم که تا سقف روی هم چیده شده اند. بعد از انجام بررسی های اولیه متوجه می شویم که این کارگاه هیچ گونه پروانه فعالیتی دریافت نکرده است و به صورت غیر مجاز فعالیت می کند. در حین بازرسی از این کارگاه، تعداد زیادی کاغذ حاوی اطلاعات و نشان تجاری "رویال" به همراه ضمانت نامه های 4 ، 5 و 6 ساله کشف شد. تولید کننده ای که در این کارگاه حضور دارد، دلیل تولید تشک های بی کیفیت با این نشان تجاری را این گونه توجیه می کند که «هر کس با هر کیفیتی تشک را بخواهد ما برایش آماده می کنیم ،بعضی هتل دارها و مردم تشک ارزان قیمت می خواهند و برایشان کیفیت تشک مهم نیست و ماهم برایشان این نوع تشک را تولید می کنیم »

انبار فروش در حاشیه شهر

یک انبار که مالک آن ادعا می کند مرکز توزیع تشک «رویال» اصلی است ، مقصد بعدی ماست. در این انبار هم تعداد زیادی تشک «رویال » تا سقف چیده شده و فروشنده ادعا می کند که این تشک ها را از تهران به صورت مستقیم خریداری می کند. مالک این مرکز پخش بعد از شنیدن توضیحات بازرسان مبنی بر تقلبی بودن نشان تجاری تمامی تشک هایی که خریداری کرده، می گوید:" سال هاست در کارگاه های کوچک و بزرگ، تشک با این نام تجاری تولید می شود. من از تقلبی بودن این نشان تجاری بی اطلاع بودم و مرکزی که از تهران این تشک ها را خریداری می کنم ، مدعی شده که تنها مرکز مجاز برای تولید تشک با این نام تجاری است.

تقلبی بودن تشک "رویال"

رئیس اتحادیه تولید کنندگان کالای خواب و ندافان مشهد، درباره وضعیت تشک با نشان "رویال" به خبرنگار ما ، می گوید : تشک "رویال" برند ثبت شده ای است که بر طبق تحقیقات ما هم اکنون هیچ مالکی ندارد و خط تولید آن سال ها قبل متوقف شده است. اما امروز شاهد هستیم که این تشک به وفور در اغلب فروشگاه های کالای خواب استان و حتی کشور به چشم می خورد و این نکته را باید به صراحت اعلام کنم که تمام تشک های با نشان "رویال" که در بازار موجود است، تقلبی است."محمد رضا اشرفی" می افزاید:بعضی از تولید کنندگان این ادعا را مطرح می کنند که ما تولید کننده تشک "رویال" اصلی هستیم که به جرئت اعلام می کنم، این ادعا به صورت کامل کذب است.وی اظهار می کند: 12 سال قبل یک نفر این برند(رویال) را ثبت و بعد از مدتی بنا به هر دلایلی خط تولید تشک را متوقف کرده و به صورت کلی تغییر شغل داده است. اما امروز تولید کنندگان زیادی از نام تجاری این محصول به صورت غیرقانونی استفاده می کنند که متاسفانه این تخلف به صورت گسترده در تمام کشور درحال انجام است. ما به دنبال این هستیم که تولیدی ها دیگر تشکی با نام تجاری «رویال» که وجود خارجی ندارد، تولید نکنند. رئیس اتحادیه کالای خواب و ندافان مشهد درباره کارگاه های زیر زمینی که تشک های بی کیفیت تولید می کنند، می گوید:" متاسفانه کارگاه های بی نام و نشان زیادی وجود دارند که با یک یا دو شاگرد در فضایی چند متری به تولید تشک می پردازند و مشخصات این کارگاه ها در هیچ اتحادیه ای ثبت نشده است و برای همین به نوع فعالیت آن ها رسیدگی نمی شود.»

کارشناس مسئول اداره بازرسی صنعت و معدن خراسان رضوی(صمت) درباره چگونگی برخورد با متخلفان در زمینه استفاده از برند تقلبی در تولید تشک های خوشخواب می گوید: در ماده 59 قانون Law نظام صنفی آمده است که عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت که از نظر کیفیت یا کمیت منطبق با مشخصات کالا یا خدمت ابرازی یا درخواستی نباشد، تقلب Cheat محسوب می شود. فروش تشک های به نام "رویال" جزو کالاهای تقلبی به شمار می آید. "مهدی مقدسی" می افزاید: بر اساس گفته رئیس اتحادیه کالای خوشخواب مشهد، خط تولید این نوع تشک سال ها پیش متوقف شده و به استناد همین موضوع در قانون برای این نوع تولید مجازات هایی تعیین شده است.مقدسی خاطر نشان می کند: اگر فردی برندی را جعل کند، ولی تخلفی در کیفیت یا قیمت مرتکب نشده باشد، بازهم طبق قانون کپی رایت با او برخورد می شود و صاحب نشان تجاری می تواند از این فرد شکایت و خسارت دریافت کند. اما واقعیت این است که در مواردی که از نشان های تجاری معروف بدون اجازه مالک آن نشان استفاده می شود، بی تردید تخلفات زیادی در قیمت و کیفیت وجود دارد که مردم باید از این موضوع آگاهی داشته باشند و از خرید این قبیل کالاها خودداری کنند.

کارشناس مسئول اداره بازرسی صنعت و معدن خراسان رضوی(صمت) درباره روند رسیدگی به تخلفات یاد شده ، تصریح می کند: با مراجعه به کارگاه های بازرسی شده ، تشک های تولیدی را کارشناسی قیمت خواهیم کرد و در صورت محرز شدن تخلف ، شدید ترین مجازات ها را برای متخلفان در نظر می گیریم.وی درباره فعالیت کارگاه های زیر زمینی می گوید : این کارگاه ها دو تخلف را به صورت همزمان انجام می دهند. یکی فعالیت بدون مجوز و دومی تولید محصول با نشان جعلی که طبق قوانین تعزیرات این قبیل کارگاه ها طی 10 روز بعد از شناسایی پلمب می شوند و همزمان موضوع تقلب این تولید کنندگان نیز قابل رسیدگی است و بعد از درخواست پلمب و معرفی اتحادیه ما ورود می کنیم. وی خاطر نشان می کند:بازرسان ما از پنج واحد صنفی بازدید کردند و برای چهار واحد صنفی پرونده تشکیل و به تعزیرات ارسال شد.

تخلفات انجام شده پیگیری می شود

مدیر بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی نیز درباره تولید تشک های «رویال » تقلبی گفت :طبق تشخیص و اظهارات رئیس اتحادیه کالای خواب مشهد، تولید تشک با این نشان تجاری غیر استاندارد است. وی افزود : این موضوع از طریق مراجع قانونی چه در زمینه کیفیت و چه در زمینه استفاده از نام تجاری دیگران به روش های مختلف قابل پیگیری است .امیر دلداری اظهار کرد : در این موارد کارگاه تولید کننده در برابر ضمانت کالا مسئول است و در قبال این تعهد باید خدمات ارائه دهند.این کارگاه ها در صورت ارائه ندادن خدمات برای تعهدات شان محکوم به کم فروشی خواهند شد.دلداری در پاسخ به این سوال که در صورتی که کارگاه‌های زیر زمینی که ثبت نشده اند بعد از فروش کالا ها جمع آوری شوند تکلیف چیست ؟ گفت : در این صورت فروشنده کالا مسئول است و باید به رفع ایراد محصول اقدام کند .

نویسنده : محمد بهبودی نیا

jpgfile_19933_202476_636745459457901437

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

حقایق هولناک از اسارت این زن در بازار برده فروشی داعش+ تصاویر

عروس و داماد با خودروی پلیس به تالار رفتند ! + عکس

قدرت مخوف مافیای گ.ت.ت در تهران !؟ / در این باند چشم کور می کنند! +عکس

گفتگو با مسموم شدگان حرام خور در بیمارستان شهید رجایی کرج

سرنوشت سیاه 2 دختر دانش آموز در مدرسه +عکس

دوربین های مداربسته عزرائیل های آبادانی را فراری دادند! +عکس

مرگ تلخ دختر جوان تهرای با آبله مرغان / رویا را در بیمارستان کشتند + عکس

اعدام جنجالی زن جوان در زندان ارومیه + عکس

عروس موقت، شوهرش را در دادگاه کتک زد / در تهران رخ داد

جزئیات تکان‌دهنده قتل ترنم 3 ساله توسط ناپدری / دادستان قائم شهر چه گفت؟

مخوف ترین و مرگ آورترین زندان ایران+ عکس

از رتبه های برتر کنکور سال های گذشته چه خبر؟ / سینا و ... رفتند + عکس و گفتگو

زن شوهردار با معشوقه اش در اتاق خواب بود که شایان سر زده رسید + عکس

تجاوز مرد 47 ساله به همراه سگش به 2 دختر 13ساله + عکس

سنجاب رقاص عکاسان را شگفت زده کرد+عکس

زنان محجبه هم وسوسه خودنمایی اینستاگرامی دارند! +عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟

در این بین تشک "رویال" جزو برند های تجاری است که در بین مردم بیشتر از دیگر نشان ها شناخته شده است و اغلب خریداران برای خرید تشک خوشخواب با این نام رغبت بیشتری از خود نشان می دهند. اما نکته قابل تامل این جاست که بر اساس اعلام رئیس اتحادیه تشک خوشخواب مشهد، خط تولید این نشان تجاری سال ها قبل متوقف شده و حالا تعدادی از سودجویان با سوء استفاده از اعتماد مردم به این نشان تجاری به سراغ تولید انبوه کالاهایی با برند "رویال" می روند که در برخی موارد پای تولید این نوع تشک به کارگاه های زیر زمینی نیز کشیده می شود.

رد زنی چند کارگاه تولید تشک تقلبی "رویال"

برای بررسی دقیق تر این موضوع با بازرسان اتاق اصناف و سازمان صمت (صنعت ، معدن و تجارت ) و دو تن از کارشناسان اتحادیه کالای خواب به چند فروشگاه در شهر مشهد سر می زنیم که بعد از چند ساعت گشت مشترک سرنخ هایی از چند کارگاه که به تولید این نوع تشک تقلبی می پردازند، دست پیدا می کنیم.بعد از بررسی ادعای فروشندگان و بررسی دقیق فاکتورها، سر نخ هایی از محل تولید این تشک ها به دست می آید که نام چند تولید کننده با نشان های تجاری معروف نیز در بین آن هاست. روز دوم به همراه بازرسان به سراغ یکی از تولید کنندگان معروف تشک می رویم. در ظاهر تمام تشک های موجود در انبار دارای نشان تجاری همین شرکت است و هیچ اثری از تشک هایی با نشان جعلی "رویال" نیست. بعد از بررسی بیشتر بازرسان تشک های "رویال" که پشت تشک های دیگر چیده شده بودند، کشف می شود. این تولید کننده عمده تشک و کالای خواب در پاسخ به سوالات بازرسان در زمینه دلیل تولید تشک هایی با نشان تجاری تقلبی می گوید: "هم اینک همه تولیدکنندگان تشک با نشان "رویال" تولید می کنند و تا کنون هم کسی برخوردی با این ماجرا نمی کرد.فکر نمی کردیم که تخلف یا تقلبی صورت گرفته باشد. از طرفی تا الان هم کسی به ما نگفته که این نشان تجاری در گذشته به نام فردی ثبت بوده است."وی ادامه می دهد:" اغلب مردم از بین تشک های خوشخواب فقط نام "رویال" را می شناسند و به سراغ این نوع تشک ها می آیند.همین موضوع باعث می شود، فروشندگان و هتل داران بیشترین سفارش ها را با این نشان تجاری به ما می دهند. بعضی از کارگاه ها صد در صد تولید شان با همین نشان است و اگر تشک با این نام تجاری را تولید نکنند، باید کارگاه هایشان را جمع آوری کنند." وی خاطر نشان می کند:" برخی مثل ما از مواد اولیه خوب در تشک ها استفاده می کنند و فقط از نام این نشان تجاری روی کالاهای با کیفیت شان استفاده می کنند.اما برخی از فروشندگان هم در کارگاه های زیر زمینی تشک را به هر شکلی تولید می کنند و به اسم "رویال" روانه بازار Store می کنند.

کارگاه زیر پله ای بدون پروانه فعالیت

در ادامه بررسی، به همراه بازرسان به یکی از کارگاه های تولید کننده تشک در حاشیه شهر مشهد مراجعه کردیم. به محض باز شدن در کارگاه و ورود به این کارگاه با تعداد زیادی تشک که نام تجاری «رویال» روی آن ها چسبانده شده بود، روبه رو می شویم که تا سقف روی هم چیده شده اند. بعد از انجام بررسی های اولیه متوجه می شویم که این کارگاه هیچ گونه پروانه فعالیتی دریافت نکرده است و به صورت غیر مجاز فعالیت می کند. در حین بازرسی از این کارگاه، تعداد زیادی کاغذ حاوی اطلاعات و نشان تجاری "رویال" به همراه ضمانت نامه های 4 ، 5 و 6 ساله کشف شد. تولید کننده ای که در این کارگاه حضور دارد، دلیل تولید تشک های بی کیفیت با این نشان تجاری را این گونه توجیه می کند که «هر کس با هر کیفیتی تشک را بخواهد ما برایش آماده می کنیم ،بعضی هتل دارها و مردم تشک ارزان قیمت می خواهند و برایشان کیفیت تشک مهم نیست و ماهم برایشان این نوع تشک را تولید می کنیم »

انبار فروش در حاشیه شهر

یک انبار که مالک آن ادعا می کند مرکز توزیع تشک «رویال» اصلی است ، مقصد بعدی ماست. در این انبار هم تعداد زیادی تشک «رویال » تا سقف چیده شده و فروشنده ادعا می کند که این تشک ها را از تهران به صورت مستقیم خریداری می کند. مالک این مرکز پخش بعد از شنیدن توضیحات بازرسان مبنی بر تقلبی بودن نشان تجاری تمامی تشک هایی که خریداری کرده، می گوید:" سال هاست در کارگاه های کوچک و بزرگ، تشک با این نام تجاری تولید می شود. من از تقلبی بودن این نشان تجاری بی اطلاع بودم و مرکزی که از تهران این تشک ها را خریداری می کنم ، مدعی شده که تنها مرکز مجاز برای تولید تشک با این نام تجاری است.

تقلبی بودن تشک "رویال"

رئیس اتحادیه تولید کنندگان کالای خواب و ندافان مشهد، درباره وضعیت تشک با نشان "رویال" به خبرنگار ما ، می گوید : تشک "رویال" برند ثبت شده ای است که بر طبق تحقیقات ما هم اکنون هیچ مالکی ندارد و خط تولید آن سال ها قبل متوقف شده است. اما امروز شاهد هستیم که این تشک به وفور در اغلب فروشگاه های کالای خواب استان و حتی کشور به چشم می خورد و این نکته را باید به صراحت اعلام کنم که تمام تشک های با نشان "رویال" که در بازار موجود است، تقلبی است."محمد رضا اشرفی" می افزاید:بعضی از تولید کنندگان این ادعا را مطرح می کنند که ما تولید کننده تشک "رویال" اصلی هستیم که به جرئت اعلام می کنم، این ادعا به صورت کامل کذب است.وی اظهار می کند: 12 سال قبل یک نفر این برند(رویال) را ثبت و بعد از مدتی بنا به هر دلایلی خط تولید تشک را متوقف کرده و به صورت کلی تغییر شغل داده است. اما امروز تولید کنندگان زیادی از نام تجاری این محصول به صورت غیرقانونی استفاده می کنند که متاسفانه این تخلف به صورت گسترده در تمام کشور درحال انجام است. ما به دنبال این هستیم که تولیدی ها دیگر تشکی با نام تجاری «رویال» که وجود خارجی ندارد، تولید نکنند. رئیس اتحادیه کالای خواب و ندافان مشهد درباره کارگاه های زیر زمینی که تشک های بی کیفیت تولید می کنند، می گوید:" متاسفانه کارگاه های بی نام و نشان زیادی وجود دارند که با یک یا دو شاگرد در فضایی چند متری به تولید تشک می پردازند و مشخصات این کارگاه ها در هیچ اتحادیه ای ثبت نشده است و برای همین به نوع فعالیت آن ها رسیدگی نمی شود.»

کارشناس مسئول اداره بازرسی صنعت و معدن خراسان رضوی(صمت) درباره چگونگی برخورد با متخلفان در زمینه استفاده از برند تقلبی در تولید تشک های خوشخواب می گوید: در ماده 59 قانون Law نظام صنفی آمده است که عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت که از نظر کیفیت یا کمیت منطبق با مشخصات کالا یا خدمت ابرازی یا درخواستی نباشد، تقلب Cheat محسوب می شود. فروش تشک های به نام "رویال" جزو کالاهای تقلبی به شمار می آید. "مهدی مقدسی" می افزاید: بر اساس گفته رئیس اتحادیه کالای خوشخواب مشهد، خط تولید این نوع تشک سال ها پیش متوقف شده و به استناد همین موضوع در قانون برای این نوع تولید مجازات هایی تعیین شده است.مقدسی خاطر نشان می کند: اگر فردی برندی را جعل کند، ولی تخلفی در کیفیت یا قیمت مرتکب نشده باشد، بازهم طبق قانون کپی رایت با او برخورد می شود و صاحب نشان تجاری می تواند از این فرد شکایت و خسارت دریافت کند. اما واقعیت این است که در مواردی که از نشان های تجاری معروف بدون اجازه مالک آن نشان استفاده می شود، بی تردید تخلفات زیادی در قیمت و کیفیت وجود دارد که مردم باید از این موضوع آگاهی داشته باشند و از خرید این قبیل کالاها خودداری کنند.

کارشناس مسئول اداره بازرسی صنعت و معدن خراسان رضوی(صمت) درباره روند رسیدگی به تخلفات یاد شده ، تصریح می کند: با مراجعه به کارگاه های بازرسی شده ، تشک های تولیدی را کارشناسی قیمت خواهیم کرد و در صورت محرز شدن تخلف ، شدید ترین مجازات ها را برای متخلفان در نظر می گیریم.وی درباره فعالیت کارگاه های زیر زمینی می گوید : این کارگاه ها دو تخلف را به صورت همزمان انجام می دهند. یکی فعالیت بدون مجوز و دومی تولید محصول با نشان جعلی که طبق قوانین تعزیرات این قبیل کارگاه ها طی 10 روز بعد از شناسایی پلمب می شوند و همزمان موضوع تقلب این تولید کنندگان نیز قابل رسیدگی است و بعد از درخواست پلمب و معرفی اتحادیه ما ورود می کنیم. وی خاطر نشان می کند:بازرسان ما از پنج واحد صنفی بازدید کردند و برای چهار واحد صنفی پرونده تشکیل و به تعزیرات ارسال شد.

تخلفات انجام شده پیگیری می شود

مدیر بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی نیز درباره تولید تشک های «رویال » تقلبی گفت :طبق تشخیص و اظهارات رئیس اتحادیه کالای خواب مشهد، تولید تشک با این نشان تجاری غیر استاندارد است. وی افزود : این موضوع از طریق مراجع قانونی چه در زمینه کیفیت و چه در زمینه استفاده از نام تجاری دیگران به روش های مختلف قابل پیگیری است .امیر دلداری اظهار کرد : در این موارد کارگاه تولید کننده در برابر ضمانت کالا مسئول است و در قبال این تعهد باید خدمات ارائه دهند.این کارگاه ها در صورت ارائه ندادن خدمات برای تعهدات شان محکوم به کم فروشی خواهند شد.دلداری در پاسخ به این سوال که در صورتی که کارگاه‌های زیر زمینی که ثبت نشده اند بعد از فروش کالا ها جمع آوری شوند تکلیف چیست ؟ گفت : در این صورت فروشنده کالا مسئول است و باید به رفع ایراد محصول اقدام کند .

نویسنده : محمد بهبودی نیا

jpgfile_19933_202476_636745459457901437

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

حقایق هولناک از اسارت این زن در بازار برده فروشی داعش+ تصاویر

عروس و داماد با خودروی پلیس به تالار رفتند ! + عکس

قدرت مخوف مافیای گ.ت.ت در تهران !؟ / در این باند چشم کور می کنند! +عکس

گفتگو با مسموم شدگان حرام خور در بیمارستان شهید رجایی کرج

سرنوشت سیاه 2 دختر دانش آموز در مدرسه +عکس

دوربین های مداربسته عزرائیل های آبادانی را فراری دادند! +عکس

مرگ تلخ دختر جوان تهرای با آبله مرغان / رویا را در بیمارستان کشتند + عکس

اعدام جنجالی زن جوان در زندان ارومیه + عکس

عروس موقت، شوهرش را در دادگاه کتک زد / در تهران رخ داد

جزئیات تکان‌دهنده قتل ترنم 3 ساله توسط ناپدری / دادستان قائم شهر چه گفت؟

مخوف ترین و مرگ آورترین زندان ایران+ عکس

از رتبه های برتر کنکور سال های گذشته چه خبر؟ / سینا و ... رفتند + عکس و گفتگو

زن شوهردار با معشوقه اش در اتاق خواب بود که شایان سر زده رسید + عکس

تجاوز مرد 47 ساله به همراه سگش به 2 دختر 13ساله + عکس

سنجاب رقاص عکاسان را شگفت زده کرد+عکس

زنان محجبه هم وسوسه خودنمایی اینستاگرامی دارند! +عکس

 

: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها