نه مرغ میشود خورد نه تخم مرغ

گزارش‌های میدانی از سطح شهر نشان می‌دهد قیمت تخم‌مرغ طی دو هفته اخیر از ۳۵۰ تومان در هر عدد به ۴۰۰ تا ۴۵۰ تومان در هر دانه رسیده است.

رکنا اقتصادی : طی دو هفته اخیر قیمت برخی محصولات غذایی از جمله برنج، کره، گوشت قرمز و تخم‌مرغ روند رو به افزایش داشته است.گزارش‌های میدانی خبرگزاری فارس از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین تره‌بار و خرده‌فروشی‌ها نشان می‌دهد که هم‌اکنون شانه 30 عددی تخم‌مرغ در سوپرمارکت‌های مرکز شهر 12 هزار تومان یعنی هر عدد 400 تومان به فروش می‌رسد. 
البته سوپرمارکت‌های منطقه شمالی شهر از جمله گاندی، میدان ونک و خیابان ولی‌عصر هر عدد تخم‌مرغ را در بسته‌بندی‌های مختلف تا 650 تومان نیز به فروش می‌رسانند. 
اما فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله سپه، شهروند و اتکا که خبرنگار فارس به آن مراجعه کرده، هر شانه تخم‌مرغ 30 عددی 10 هزار و 450 تومان و هر شانه 20 عددی 8 هزار و 975 تومان به فروش می‌رسد. 
نکته جالب‌ توجه اینکه کره پاستوریزه که طی یک هفته اخیر کمیاب شده است، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین تره‌بار عرضه نمی‌شود، اما برخی از سوپرمارکت‌ها کره 100 گرمی را به قیمت 3 هزار و 200 تومان و 50 گرمی را 1600 تومان عرضه می‌کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع:فارساخبار مرتبط

ارسال نظر