این مقاله دربارۀ قهوه است و اینکه چگونه قهوه می‌تواند چهرۀ ما را پرطراوت نشان دهد. من اینجا هستم تا ماسک صورت مورد علاقه برای صورتم را که ماسک قهوه و عسل می‌باشد به شما معرفی کنم که علاوه بر اینکه پوست را سفت می‌کند، مانند جلا دهنده عمل می‌کند. مقدار کمی قهوه را دم کنید و مقداری از پودر قهوه را برای این ماسک صورت نگه دارید.

مواد مورد نیاز تهیه ماسک قهوه و عسل

یک بسته کوچک پودر قهوه

عسل خالص

ظرف تمیز

چگونه ماسک قهوه برای صورت درست کنیم؟

گام اول - باید افرادی را دیده باشید که از قهوه در لایه برداری استفاده می‌کنند. من هم این کار را انجام داده ام و موثر است، اما الان می خواهیم چیزی متفاوت برای پوست درست کنیم. بستۀ کوچکی از قهوه را بردارید (که تنها برای یک فنجان سرو می شود). بسته را پاره کنید و محتوای آن را به داخل یک کاسۀ تمیز و خشک بریزید. همانطور که می بینید این مقدار، حدودا یک قاشق چایخوری از پودر قهوه است.

گام دوم - عسل را اضافه کنید. خوشمزه نیست؟ وقتی داشتم عسل را روی قهوه می ریختم، دلم می خواست مقداری شیر در آن بریزم و لیس بزنم ولی وسوسه ام را سرکوب کردم. حالا می بینید که عسل، سراسر پودر قهوه شناور است. شما حدودا دو قاشق چایخوری نیاز دارید.

ماسک قهوه ، ماسک عسل ، ماسک صورت

گام سوم - به انتخاب خود، قاشقی بردارید و مهارت هم زدن خود را نشان دهید. به خوبی مخلوط کنید تا خمیری سفت و غلیظ مانند به دست بیاید.

حالا ما مخلوطی غلیظ داربم. چشمان من از دیدنشان برق زد. خوشمزه به نظر میاد، مگه نه؟ آن را به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید. البته به راحتی پخش نمی شود اما حتی یک لایه هم بمالید.

این ماسک صورت، پوست شما را سفت تر و کشیده تر می‌کند و این کار طبیعی است، نگران نباشید. وقتی حالت کشسانی از بین برود، متوجه می‌شوید که زمان شست و شوی صورت است.

گام چهارم - یک دستمال دستی را نگه دارید زیرا علی رغم چسبنده و غلیظ بودن، ممکن است چند قطره از آن بریزد. حالا می توانید آن را با آب ولرم بشویید.

فواید ماسک قهوه برای پوست

قهوه، گردش خون را افزایش می‌دهد که این گردش خون بالا برای پوست صورت ما بسیار مفید است. مردم، سرم‌ها و روغن‌های مختلفی را امتحان می‌کنند تا گردش خون پوست صورت را افزایش دهند و اگر همچین ویژگی مفیدی را ماده‌ای ارزان‌تر انجام دهد، چرا آن را انتخاب نکنند؟

آنتی اکسیدان های قهوه مزیت های زیادی برای پوست شما دارند.

عسل، پوست را سفت می کند و وقتی که به طور منظم استفاده می شود، درخشندگی پوست را به دنبال دارد.

بعد از استفاده از این ماسک صورت، نرمی پوست را احساس می‌کنید.

رایحۀ مخلوط قهوه و عسل، شما را آرام می کند.

اگر به طور هفتگی از آن استفاده شود، به جوانسازی پوست کمک می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟