کدخبر: 380109 ارسال پرینت 28

رکنا: نامرتب بودن دندان ها در اغلب موارد ارثی به شمار می رود اما دلایل دیگر نیز این مسئله را تشدید می کند.

در اغلب موارد دندان‌های نامرتب، جلو آمدن فک بالا و جلو آمدن فک پایین صفاتی ارثی هستند، درست مانند رنگ چشم‌ها یا اندازه دست‌های شما.

دندان‌های نامرتب نه تنها امکان لبخندی زیبا را از شما می‌گیرد بلکه ممکن است پیامد‌های برای بهداشت دهان و دندان شما دارد.دندان‌ها به دلایلی متعددی ممکن است به صورتی کج و کوله رشد کنند و جا را برای بقیه دندان‌ها تنگ کنند.

دهان برخی از افراد برای دندان‌هایشان کوچک است، در نتیجه دندان‌های جای کافی برای رشد ندارند و از جای اصلی خود منحرف می‌شوند.

در موارد دیگر اندازه فک بالایی و و پایینی با هم تطابق ندارد یا فک‌ها شکل نادرستی دارند، در نتیجه ممکن است یا حالت دندان‌گرازی یا پیش‌دندانی ایجاد شود، یعنی فک پایین بیش از حد تو رفته و فک بالا بیش از حد جلو آمده باشد یا بر عکس فک پایین بیش از حد به جلو بیاید و باعث شد فک و دندان‌های پایین فراتر از دندان‌های بالا قرار گیرند.

در اغلب موارد دندان‌های نامرتب، جلو آمدن فک بالا و جلو آمدن فک پایین صفاتی ارثی هستند، درست مانند رنگ چشم‌ها یا اندازه دست‌های شما.

سایر علل دندان‌های نامرتب شامل این موارد می‌شوند:

- از دست دادن زودرس دندان‌های شیری یا دایمی.

- اندازه نبودن پرکردگی یا روکش دندان.

-التهاب لثه.

- فشار بیش از حد بر دندان‌ها و لثه‌ها.

- هم‌آرایی نادرست فک پس از آسیب‌دیدگی.

- تومور‌های دهان یا فک.

- مشکلات رایج بهداشت دهان و دندان در دوران کودکی مانند مکیدن شست، استفاده از پستانک بعد از ۳ سالگی، مصرف طولانی مدت شیشه شیر.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها