ثبت پلاک درخت به نام دانش آموزان+جزییات

به گزارش رکنا از گیلان، مرتضی عاطفی،  امروز ۱۵ اسفند ماه ۱۴٠۱ در مراسم برگزاری روز درختکاری و هفته منابع طبیعی گفت: با توجه به شروع نهضت درختکاری و به منظور افزایش سرانه‌ی فضای سبز منطقه و اشاعه فرهنگ حفاظت از زیست‌بوم با حضور دانش آموزان در معابر اصلی شهر، کاشت نهال انجام شد.

مرتضی عاطفی، با اشاره به اینکه دانش‌آموزان بهترین سرمایه انسانی برای آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه حفاظت از محیط زیست محسوب می‌شوند، اظهار کرد: این اقدامات باعث می‌شود، آینده‌سازان ما نسبت به مسئولیت اجتماعی خود در زمینه حفظ محیط زیست آگاه باشند.

وی همچنین با تاکید بر هدف گسترش فرهنگ نگهداری از درختان اظهار کرد: با توجه به اینکه رویکرد ساماندهی فضای سبز بندری کیاشهر بر توسعه به‌کارگیری گیاهان بومی و هیرکانی از قبیل انجیلی، آزاد، افرا، توسکا، لرگ، انار و… است، جانمایی و کاشت این درختان به تناسب سازگاری با اقلیم هر منطقه انجام شده و در این امر تناسب حجم رشد گیاه با عرض معابری که غرس در آن انجام می‌شود بصورت کارشناسی بررسی می‌شود. همچنین بهبود فضای بصری شهر اعم از سبزینه‌گی طولانی و گل‌دهی در بیشتر فصول از مباحثی است که در نظر گرفته شده است.

شهردار بندر کیاشهر، از «کیاشهروندان» دعوت کرد تا در کاشت نهال که هم نشانه دوستی با طبیعت و هم‌ پیشوازی برای بهار و سال نو است، در طول این هفته شرکت داشته باشند.

مرجان گودرزی /گیلان 

کدخبر: 875639
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟