بارش برف در ارتفاعات کردستان وبرودت هوا جاده ها را لغزنده کرده است

 

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج، بر اساس این اطلاعیه فعالیت این سامانه بارشی تا اواخر وقت روز جمعه ادامه دارد و در این مدت، بارش باران، رعد و برق، در برخی از نقاط مه و کاهش دید، وزش باد گاهی اوقات شدید و در گردنه‌ها و ارتفاعات استان بارش برف و کولاک پیش بینی شده است. 

قسمت عمده بارش‌ها امشب تا ظهر فردا (جمعه) رخ خواهد داد و پس از آن تمرکز بارش‌ها در نیمه شرقی استان و در شهرهایی همچون قروه، دهگلان، کامیاران، سروآباد، بیجار، دیواندره و سنندج است و در این مناطق امکان آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها را خواهیم دید. 

همچنین با توجه به سرد بودن سامانه، در نقاط سردسیر و مرتفع استان امکان بارش برف و کولاک، لغزندگی جاده‌ها و مشکلات تردد در گردنه ها و ارتفاعات وجود دارد که توصیه شده مردم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. 

در این اطلاعیه آمده است میانگین حداقل دمای استان در شبانه روز گذشته ۲ و حداکثر آن ۱۷ درجه سانتی گراد بوده و در شبانه روز گذشته سراب شهرک با دمای منفی ٥ درجه سردترین و سلین با دمای ۲۳ درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج بین ٤ و ۱۹ درجه سانتی گراد در نوسان بوده است.

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟