هشدار مدیریت بحران نسبت به احتمال وقوع طوفان در تهران

به گزارش رکنا، پدرام قودجانی با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای وضعیت هوای تهران گفت:‌ از بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۱۸ خردادماه تا پنج‌شنبه ۱۹ خردادماه وزش باد شدید و گرد و خاک به‌ویژه در نواحی غرب، مرکز و جنوب استان تهران  مورد انتظار است. در اثر این مخاطره وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک، احتمال شکستن درختان، آسیب به سازه‌های موقت، کاهش کیفیت هوا و میدان دید، خطر سقوط اجسام از ارتفاع و آسیب به صنایع حساس به گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی افزود: برای امروز در ساعات عصر و شب شرایط باد شدید و خیلی شدید و به‌طور لحظه ای در حد توفان ، گرد و خاک و کاهش دید پیش‌بینی شده است. همچنی همچنین رگبار و رعدوبرق هم در بعضی نقاط قابل انتظار است.

توصیه های ایمنی

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ادامه از شهروندان خواست تا پایان امروز ضمن پرهیز از تردد غیر ضرور در سطح شهر، توصیه‌های ایمنی را در این زمینه جدی بگیرند.

قودجانی تاکید کرد: عدم تردد در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، تابلوهای مستقر در سطح شهر، تیرهای برق، کابل‌های فشار قوی و عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی، فاصله گرفتن از شیشه پنجره‌ها، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام بخشی از توصیه‌های ایمنی در هنگام وقوع طوفان است که شهروندان باید به آن توجه کنند. همچنین دوری از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی و عدم توقف در این مکان‌ها نیز در هنگام وقوع توفان توصیه می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟