منابع خبری گزارش کردند که یک فروند بالگرد تهاجمی تفنگداران دریایی آمریکا نزدیک یک پایگاه نظامی سقوط کرده است.

به گزارش رکنا،  یک فروند بالگرد از نوع «بل‌ای‌اچ کبرا-۱» تفنگداران دریایی آمریکا بعد از ظهر پنجشنبه به وقت محل نزدیک پایگاه «مک گور لیک هرست» در«برلینگتون کانتی» سقوط کرد.

مقام‌های نظامی آمریکا بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرده اند که تحقیقات در زمینه پی بردن به علت این حادثه در دست بررسی است. دو خدمه این بالگرد نظامی به بیمارستان انتقال یافته‌اند و حال آن‌ها «خوب» اعلام شده است.

چندی قبل نیز یک فروند بمب افکن پیشرفته آمریکا سقوط کرد و نیروی هوایی آمریکا بعد از چند روز سکوت ر تایید کرد که یک فروند بمب افکن «بی-۲ اسپریت» پس از نقص فنی حین یک پرواز آموزشی در در باند «پایگاه هوایی وایتمن» در «میسوری» سقوط کرد.

بمب افکن پنهانکار در فرود اضطراری ۱۴ سپتامبر(سه شنبه ۲۳ شهریور) آسیب دید.. «جنیفر گرین» سخنگوی نیروی هوایی آمریکا یک روز بعد و در ۱۵ سپتامبر مدعی شد که در این حادثه هیچکس مجروح نشد و هیچ آتش سوزی در هواپیما رخ نداد.

گرین در نشست خبری به شمار خدمه این بمب افکن حین ماموریت اشاره نکرد. و تنها گفت که این بمب افکن می‌تواند سلاح‌های معمولی و اتمی در جنگ شلیک کند، اما هنگام سقوط حامل سلاح نبود. گرین همچنین از پاسخگویی به سئوالاتی دیگر در مورد این حادثه، از جمله نقص در پرواز، خودداری کرد و تنها افزود که نیروی هوایی در حال بررسی این حادثه است. برخی منابع خبری گزارش دادند که بمب افکن بی-۲ در حین پرواز دچار نقص هیدرولیکی شد.

چندی قبل نیز یک فروند بمب افکن پیشرفته آمریکا سقوط کرد. نیروی هوایی آمریکا بعد از چند روز سکوت روز دوشنبه تایید کرد که یک فروند بمب افکن «بی-۲ اسپریت» پس از نقص فنی حین یک پرواز آموزشی در در باند «پایگاه هوایی وایتمن» در «میسوری» سقوط کرد.

چندی قبل نیز یک فروند بمب افکن پیشرفته آمریکا سقوط کرد. نیروی هوایی آمریکا بعد از چند روز سکوت روز دوشنبه تایید کرد که یک فروند بمب افکن «بی-2 اسپریت» پس از نقص فنی حین یک پرواز آموزشی در در باند «پایگاه هوایی وایتمن» در «میسوری» سقوط کرد.

نیروی هوایی آمریکا نیز اخیرا از سقوط یک فروند پهپاد «ام کیو- ۹» خود در یک پایگاه هوایی در «نیومکزیکو» خبر داد. نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که یک هواپیمای بدون سرنشین این کشور هنگام برخاستن از پایگاه هوایی «هولومان» در جنوب «نیومکزیکو» در باند فرودگاه سقوط کرد.

مقام‌های نیروی هوایی آمریکا گفتند که در جریان سقوط یک فروند پهپاد «ام کیو-۹ ریپر هیچ آسیب جانی گزارش نشد. نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که علت این سانحه در دست بررسی است. پایگاه نیروی هوایی هولومان در غرب «آلاموگوردو» در کنار سامانه موشکی «وایت سندز» قرار دارد.

پهپاد ام کیو-۹ ریپر برای عملیات اطلاعاتی، مراقبت و شناسایی و همچنین حملات موشکی استفاده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟