خریداران طلا بخوانند / ۴ سیگنال جدید برای طلا / خرید طلا ترسناک شد !

قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه اعلام شد. قیمت طلا و قیمت سکه امروز نسبت به روزهای گذشته با کاهش اعلام شده است. امروز در بازار داخلی قیمت طلا ی 18 عیار هر گرم یک میلیون و 50 هزار تومان و تمام‌ بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 490 هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 10 میلیون و 300 هزار تومان است. قیمت سکه و قیمت طلا با کاهش همراه شد.

به گزارش رکنا، یک مقام اتحادیه طلا و جواهر گفته است که مردم از خرید طلا می‌ترسند. اما چرا و سیگنال‌های جدید برای بازار طلا این ترس را منطقی کرده یا خیر؟

نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا گفته است: نوسان مدام قیمت‌ها بسیاری از مردم را از معاملات طلا ترسانده است و به همین دلیل دیگر طلا نمی‌خرند.

اما در بازار چه خبر است و چه سیگنال‌هایی آینده حداقل کوتاه‌مدت طلا را با ابهام مواجه کرده است؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است: واشنگتن همچنان در تلاش برای بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌ای با ایران است. اگر واشنگتن توانست به توافق هسته‌ای بازگردد از آن برای تعامل با موضوعات نگران کننده درمورد ایران استفاده خواهیم کرد. (تسنیم)

علاوه بر این، رهبران منطقه آسیا و اقیانوسیه روز جمعه ۱۶ ژوئیه (۲۵ تیر) در جریان یک جلسه فوق‌العاده برای تهیه برنامه اقدام در مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا، قول دادند که تلاش‌ها خود را برای تولید و توزیع واکسن کووید-۱۹ بیشتر کنند.(یورونیوز)

اگر خبر اول در بازار ارز اثرگذار باشد و خبر دوم حاوی این سیگنال باشد که در آینده نااطمینانی‌های ناشی از کرونا کم می‌شود می‌توان گفت که نمی‌توان انتظار افزایش قیمت از طلا داشت.

علاوه بر این‌ها، دیروز اعلام شد شرکت‌های کره‌ای صادرکننده به ایران که حدود ۹۰ میلیون دلار از ایران طلب دارند، توانستند ۷۰ میلیون دلار از این دارایی‌ها را از محل پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی برداشت کنند.

سیگنال چهارم هم به گزارش امروز روزنامه هفت صبح مربوط است. این روزنامه نوشته است: بررسی تغییرات قیمت دلار در معاملات پشت خطی نشان می‌دهد احتمالا در هفته پیش‌رو روند قیمت دلار نزولی خواهد بود.

با این چهار سیگنال به نظر می‌رسد بازار طلا هفته آرام و حتی نزولی را در پیش بگیرد و احتمالا فعالان بازار انتظار چشم‌انداز صعود قیمت در این هفته را ندارند.

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟