این  1000 ایرانی نمی گذارند هموطنان شان بی نان بمانند

اهدای نان رایگان،سنتی تحسین برانگیز است. معمولاً در برخی نانوایی ها نان رایگان به مردم می دهند، به این صورت که یک یا چند نفر هزینه تامین آرد و مواد مورد نیاز یک روز نانوایی را تامین و اعلام می کنند نان در این نانوایی به صورت رایگان به مردم اهدا می شود. اهدای نان رایگان علاوه بر ساکنین محلی، توسط خیرین دیگر در کشور نیز انجام می شود. یکی از گروه هایی که در طرح اهدای نان رایگان برای نیازمندان تلاش کرده است، مجمع ینفقون است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، تصویری از یک بنر بر سر در یک نانوایی نوشته شده است " هیچکس نباید گرسنه بخوابد، اگر به هر دلیل پول ندارید 5 نان رایگان هدیه بگیرید". پایین آن بنر نوشته شده بود طرح ینفقون، این تصویر ما را بر آن داشت تا طرح ینفقون را پیگیری کرده و از اقدامات و فعالیت های این گروه خیریه آشنا شویم.

گروه خیریه ینفقون توسط جمعی از خیرین و در راستای کمک مومنانه و دستگیری از نیازمندان کار خود را آغاز کرده است. وب سایت ینفقون نیز پلتفرمی نوین است که در جهت کمک به محرومان و مستضعفان مدیریت و پشتیبانی می شود.

این سایت توسط تعدادی از جوانان تاسیس شده و چندین پروژه با موضوع محرومیت ‌زدایی شرق و جنوب تهران و نیز در شهرستان ها در دستور کار این سایت قرار دارد. در سایت ینفقون تعدادی نیازمندی تایید شده وجود دارد که مردم می توانند یکی از آن ها را انتخاب کرده و از آن حمایت و مبلغ آن را پرداخت کنند.

مردم می توانند در سایت ینفقون برای ارسال کمک های نقدی، ارسال کالا برای نیازمندان یا تهیه جهیزیه، کمک های پزشکی و همچنین حضور داوطلبانه در مناطق محروم و امثالهم اقدام کنند.

آخرین طرح های جمعیت ینفقون طرح اهدای لوازم منزل و زندگی به نیازمندان و تامین جهیزیه برای نوعروس ها است.

طرح ینفقون

خانی زاد مسئول سایت خیریه ینفقون در معرفی و تشریح این گروه به خبرنگار رکنا اظهار داشت: گروهی از خیرین در مجموعه ما حضور داشتند که رفته رفته با شیوع کرونا و ایجاد رزمایش همدلی و کمک مومنانه، کمک های مردمی نیز به ینفقون در جهت رفع مشکلات نیازمندان در مناطق محروم اضافه شدند. اقدامات خیریه ای که ینفقون انجام دهد در حوزه هایی مثل تامین مواد غذایی برای نیازمندان، تامین جهیزیه، ارائه خدمات پزشکی، توزیع کالاهای بهداشتی در بین مناطق محروم انجام می شود.

وی در مورد زمان شروع فعالیت ینفقون گفت: فعالیت گروه ینفقون از حدود 3 سال قبل فعالیت خود را شروع و به صورت غیررسمی اقدام به یاری رسانی به نیازمندان توسط خیرین کرده است. در ماه های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی که در جامعه به وجود آمده است، تعداد بیش از 700 یا 800 نفر از خیرین کشورمان به همراه مردم در جهت رفع معضلات و مشکلات معیشتی در جامعه تلاش می کنند.

مسئول سایت ینفقون در مورد مناطق تحت پوشش ینفقون اظهار داشت: ینفقون اکثراً اطراف شهر مثل جنوب و شرق تهران را تحت پوشش قرار داده است. با این حال اگر در شهرستان ها مواردی باشد که افراد مورد اعتماد مسائلی همچون نیاز به کمک های پزشکی، تامین جهیزیه، نیازهای ناباروری و یا نیاز بیماران سرطانی را تحت پوشش قرار می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟