آب سدهای کشورها چقدر است؟

رکنا: آب سدهای کشورچقدر است؟ توجه به میزان آب سدهای کشور در حالی مطرح شده است که ایران درگیری بحران آب است. آب سدهای کشور در ایران به گفته کارشناسان در موقعیت مناسبی نیست. آب سدهای کشور در حال حاضر کمتر از 50 درصد است و این یعنی موقعیت آب سدهای کشور باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

بر اساس آخرین آمار ورودی سدها در هفته جاری ۰.۲۷ میلیارد مترمکعب و در مدت مشابه سال آبی گذشته ۰.۶۰ میلیارد متر مکعب بوده همچنین خروجی سدها نیز در هفته جاری ۰.۸۸ میلیارد مترمکعب و در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱.۵۰ میلیارد متر مکعب بوده است.

میزان ورودی سدهای کشور ۴۷ درصد کاهش و میزان خروجی نیز ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته، علاوه بر این جم آب کل مخازن نیز نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد کاهش داشته است.

وضعیت سدهای مهم (شرب - کشاورزی) تا پایان۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ نیز گویای این بوده که در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان بیشترین میزان تعییر حجم آب در سدها را شاهد هستیم و تنها در استان بوشهر وضعیت سد رئیسعلی دلواری با رشد حجم آب مواجه بوده است.

موجودی آب سدهای پنجگانه تهران نیز ۷۱۷ میلیون متر مکعب بوده که ۳۸ درصد میزان پرشدگی این سدها اعلام شده که نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد کاهش یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟