تصاویر زنانی که آمدند تا بگویند :" سهم من کو؟"

امروز بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال 1400 پایان ثبت نام کاندیداهای انتخابات 1400 برای رسیدن به صندلی ریاست جمهوری ایران به پایان رسید.

اولین نفری که سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه وارد وزارت کشور شد تا نام خود را به عنوان کاندید انتخابات 1400 ثبت کند یک زن بود. زنی ایرانی که می دانست تاکنون نام هیچ زنی در این کشور از سوی شورای نگهبان برای رسیدن به  صندلی ریاست جمهوری تایید نشده است اما باز عقب ننشست و برای رسیدن به حق خود ، حق نیمی از جمعیت ایران به وزارت کشور رفت تا  با قرار گرفتن در لیست ثبت نام کرده ها  بگوید:" سهم من کو ؟"

پنج روز تمام ، از ساعت 8 صبح تا ساعت 18 مردان سیاست ایران ، پشت هم وارد ساختمان وزارت کشور شدند و هر روز بر این لیست پرتعداد کاندیدهای انتخابات 1400 افزوده شد در این میان زنانی هم بودند که بی تفاوت از سهم خود نگذشتند و از فاصله های دور و نزدیک آمدند با یک هدف و آن اعلام اینکه من حقم را می شناسم و سهمم را می خواهم. آمدند که بگویند ما نیمی از جمعیت ایران هستیم و باید قانون به سهم ما احترام بگذارد.

نام این زنان در کنار لیست پر تعداد مردان به سوی ساختمانی به نام شورای نگهبان خواهد رفت تا مورد بررسی قرار گیرد . این زنان می دانند که تایید صلاحیت آنان آسان نیست و شاید مردان مسئول تایید و ردصلاحیت حتی با دیدن نام زنانه آنها ،به مابقی اسناد و مدارک آنها که به حتم حاوی تخصص ها  و تبحرهای آنها است نگاهی هم نیاندازند ولی باز رفتند و باز نام خود را ثبت کردند تا پیام خود را برساندند و آن پیام یک جمله کوتاه با مفهومی بزرگ است . " سهم من کو؟". آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟