تبریک برای بدن درد بعد از تزریق واکسن کرونا / منفی و مثبت بودن های دریافت واکسن از دو برند متفاوت

کرونا بیش از 15 ماه است که روزگار مردمان جهان را در دست گرفته و هرروز با جهش هایش ، حال زندگی مردم را دگرگون می کند و حتی جان های جهانیان را می گیرد و بازماندگانشان را عزادار و غم زده می کند. دریافت واکسن کرونا، از خواست های مشترک مردم جهان شده است تا در برابر کرونا ایمن شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، از چند ماه قبل تزریق واکسن های کرونا با برندهای مختلف که ساخت کمپانی های داروسازی در کشورهای مختلف است آغاز شده است. شاید تولید اولین واکسن های کرونا که ساخت کمپانی  آمریکایی بود یکی از خوش خبر ترین اخباری بود که در چند دهه اخیر به مردم جهان اعلام شد و شادی مشترک را ایجاد کرد. خبری که نوید رهایی از ویروسی را به آنها می داد که هر ثانیه امکان داشت زندگی آنها یا عزیزانشان را از بگیرد.

با شروع واکسیناسیون و بروز عوارض بعد از دریافت واکسن، بخاطر ناشناخته بودن این ویروس برای عموم و تازه وارد بودن واکسن آن به جوامع ، سوالاتی ذهن دریافت کنندگان و افرادی که قصد تزریق واکسن را دارند ایجاد شد. سوال اینکه بدن دردهای شدید در بعضی دریافت کنندگان واکسن چه علتی دارد و یا اینکه اگر از دو برند مختلف ، دو دز واکسن دریافت شود ، خللی در اثرگذاری واکسن دارد یا خیر ؟ در ادامه به این دو سوال پاسخ می دهیم.

دردهای شدید بدن بعد از دریافت واکسن کرونا نشانه اختلال در تاثیرگذاری واکسن است ؟ دکتر مازیار اشرفیان بناب-دکتری تخصصی رشته ژنتیک پزشکی و جمعیتی در دانشگاه  «کمبریج» انگلستان  با تاکید بر اینکه اگر بعد از تزریق واکسن کرونا دچار بدن درد شدید باید به شما تبریک گفت چنین توضیح داد: اگر بعد از دریافت واکسن کرونا ، عوارضی همچون بدن درد یا علائمی مانند سرماخوردگی دارید ، نشانه خیلی خوبی است. این دردها و نشانه ها بیانگر این است که سیستم ایمنی بدن، واکسن را شناخته و به آن واکنش نشان داده است. اینکه شما واکسن کرونا دریافت کنید و هیچ نشانه های نداشته باشد خبر خوبی نیست. وقتی سیستم ایمنی بدن شما ویروس را می شناسد، به آن واکنش نشان می دهد و همین امر باعث می شود که بعد از تزریق واکسن کرونا ،دچار بدن درد شوید. درد بدن شما خبر از این می دهد که سیستم ایمنی بدن شما با این ویروس آشنا شده و نکته بسیار مثبتی است.بدن درد بعد از واکسن یعنی سیستم بدن شما ،هشیار است.

دکتر مازیار اشرفیان بناب در مورد اینکه اگر دو دز دریافتی برای یک نفر از دو برند و تولید دو کمپانی واکسن سازی متفاوت در دنیا باشد در تاثیر گذاری واکسن اثر منفی دارد یا مثبت نیز چنین توضیح داد: اینکه از دو واکسن با دو برند مختلف واکسن کرونا دریافت کنید.چه تاثیراتی خواهد داشت باید تاکید داشت که این مبحث در حال بررسی و تحقیق است. نتایج تاکنون این است که حتی این تفاوت می تواند در اثربخشی واکسن در مقابل کرونا موثر تر باشد ولی به دلیل اینکه نتیجه این تحقیقات تکمیل نشده است نمی توان در مورد این مبحث صحبتی علمی دقیقی داشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟