وزارت بهداشت بازهم درباره واکسن کرونا وعده توخالی داد !

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی سیاه شدن وضعیت همه گیری کرونا در 63 شهر ایران براساس اعلام نقشه اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت را تکذیب کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، عصر امروز برخی خبرگزاری ها نقشه ای را منسوب به اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت منتشر کردند که بر مبنای این نقشه 63 شهرستان ایران در وضعیت سیاه کرونا و 85 شهرستان در وضعیت فوق قرمز قرار گرفته بودند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اما در یک گفت و گوی تلوزیونی ضمن تکذیب موضوع سیاه شدن وضعیت همه گیری کرونا در برخی شهرستان ها تاکید کرد: مبنای رسمی اعلام رنگ شهرها ستاد ملی مبارزه با کروناست و رنگ بندی های جدیدی که اعلام می شود، صحت ندارد.
وی تصریح کرد: مبنای کار وزارت کشور برای ابلاغ محدودیت ها به استانداری ها نیز همان رنگ بندی هایی است که توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می شود و فعلا هم قرار نیست محدودیت جدیدتری اعمال شود.
رئیسی ادامه داد: البته از نظر تحلیل آماری شاخص‌های کرونا در ۶٣ شهر بالاتر از قرمز است و به همین دلیل این تعبیر به کار برده شده که وضعیت سیاه است، اما رنگ سیاه رنگ صحیحی نیست.

وعده عجیب درباره جهش ناگهانی آمار واکسیناسیون

معاون بهداشت وزارت بهداشت همچنین از توزیع کامل واکسن به 1.3 میلیون نفر تا پایان فروردین خبر داد و گفت: قول داده بودیم 1.3 میلیون نفر را تا پایان سال ٩٩ واکسن بزنیم، اما تا پایان فروردین این وعده عملی می‌شود و فاز یک واکسیناسیون به اتمام می‌رسد.
اما این صحبت های رئیسی در حالی بیان می شود که طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت، تا ظهر امروز در مجموع 467 هزار و 871 دوز واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده است و برای توزیع واکسن در میان یک میلیون و 300 هزار نفر، نیاز به توزیع 2 میلیون و 600 هزار دوز واکسن است.
بنابراین علاوه بر این که توزیع بیش از 2 میلیون و 100 هزار دوز واکسن کرونا در پنج روز آینده از نظر عملی کاملا بعید به نظر می رسد، با توجه به این که بین توزیع دوز اول و دوم هر کدام از واکسن های کرونا باید 28 روز فاصله باشد، اساسا تحقق این وعده سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به لحاظ علمی غیرممکن است.
گفتنی است؛ پایگاه خبری رکنا روز گذشته هم گزارشی درباره تناقض گویی مسئولان وزارت بهداشت درباره اعلام آمار واکسیناسیون کرونا منتشر کرد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟