ثبت نام کنکور 1400

تاکنون در مهلت ۱۲ تا ۲۰ بهمن ۹۹ تعداد یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۵۴۳ نفر برای کنکور 1400 ثبت نام کرده اند.

به گزارش رکنا ، سخنگوی سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور گفته است : زمان مجدد برای ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ ۱۴۰۰ در اسفندماه ۹۹ در نظر گرفته شد.

آزمون‌ سراسری‌ سال ۱۴۰۰ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

متقاضیانی که در مهلت تعیین شده (از تاریخ ۱۲ بهمن تا ۲۰ بهمن ۹۹) موفق به دریافت کدسوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون سراسری اقدام کنند می توانند در مهلت مجدد ثبت نام اقدام کنند.

مهلت مجدد برای ثبت‌نام‌ از روز یکشنبه ۱۰ اسفند تا روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹ در نظر گرفته شده که متقاضیان می‌توانند منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش در این خصوص اقدام کنند.

متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام کرده اند، درصورت تمایل در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۳ اسفند ۹۹ می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

آزمون سراسری در روزهای چهارشنبه ۹ تیر، پنجشنبه ۱۰ تیر، جمعه ۱۱ تیر و شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ثبت نام کنکور 1400

تنها داوطلبان واجد شرایط حق ثبت نام و حضور در جلسه آزمون را خواهند داشت . این شرایط به دو دسته ، شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم شده و به وضعیت های مختلفی که یک داوطلب می تواند داشته باشد ، می پردازد .

از مهم ترین شرایط شرکت در کنکور 1400 داشتن یکی از مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام جدید ، دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی است . از شرایط دیگری که بسیاری از داوطلبان با آن مواجه هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کلیه دارندگان مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید ( 6 - 3 - 3 ) یا دانش آموز سال آخر پایه دوازدهم نظام جدید که تا تاریخ 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل شده می توانند در کنکور 1400 شرکت نمایند .

در صورت قبولی داوطلبان در رشته هایی که پذیرش آنان از نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 - 1401 آغاز می گردد به شرط دریافت مدرک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی تا تاریخ 30/11/1400 ، ثبت نام و ادامه تحصیل آنان بلامانع می باشد .

پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه کنکور 99 ( اعم از پذیرفته شدگان متمرکز یا نیمه متمرکز ) حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی از رشته قبولی ، مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور 1400 به منظور انتخاب رشته محل های دوره روزانه نخواهند بود .

داوطلبانی که دارای طرح اجباری هستند ، در صورت قبولی در یکی از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی طرح آن ها به تعویق افتاده و می توانند ادامه تحصیل دهند و خدمات قانون خدمت خود را پس از اتمام تحصیل با تعهدات خدمت مقطع جدید انجام دهند ، اما اگر در رشته هایی غیر از رشته های مذکور پذیرفته شوند قبولی آن ها لغو شده و می بایست ابتدا طرح خود را بگذرانند .

نحوه ثبت نام کنکور 1400

ثبت نام کنکور سراسری 1400 هر سال به صورت اینترنتی انجام شده و داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ و انتخاب گروه آزمایشی امتحانی مورد نظر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از منوی سمت راست وارد بخش سراسری شوند و با کلیک بر روی گزینه ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۰ ، وارد مراحل تکمیل فرم ثبت نام شوند .

البته سازمان سنجش هر سال به منظور تامین هزینه های برگزاری آزمون سراسری ، مبلغی تحت عنوان هزینه ثبت نام از داوطلبان دریافت می کند . از این رو داوطلبان باید ابتدا هزینه مذکور را از طریق یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و پس از آن اطلاعات ثبت نامی خود را وارد کنند.

مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری 1400 به نشانی sanjesh.org

دانلود دفترچه ثبت نام و مطالعه دقیق آن

بررسی شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما

آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام

پرداخت هزینه ثبت نام

تکمیل فرم اینترنتی و دریافت کد رهگیری

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟