تخریب آذری جهرمی انتخاباتی است /اصرار کنندگان بر فیلترینگ مخالفان گردش آزاد اطلاعات هستند

«به عنوان سخنگوی مردم می‌گویم: وزیر ارتباطات هرچه سریع‌تر باید محاکمه و بازجویی شود، خیانتی از این [اقدام آذری جهرمی] بالاتر نیست.» این اظهارنظر امام‌جمعه ورامین درباره محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در روزهای اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این در حالی است که پیش از این خبر احضار وزیر جوان به دادسرای فرهنگ و رسانه برای پاسخ به شکایاتی که یکی از مهم ترین آن ها مقاومت در برابر فیلترینگ اینستاگرام بود، بحث های فراوانی را در فضای سیاسی کشور به وجود آورد.

نعمت احمدی، حقوقدان، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این باره اظهار کرد: هر امام‌جمعه‌ای می‌تواند نظراتش را بیان کند و به همین دلیل نمی‌توان از ائمه جمعه یا هر شخص دیگری توقع داشت صحبت نکند. همچنین، مصونیت سیاسی نمی‌تواند مانعی برای صحبت درباره مسئولان باشد. با این حال مشخصاً درباره تقاضای دادگاهی شدن آقای جهرمی از سوی امام‌جمعه ورامین باید گفت، این یک حرکت سیاسی است.

این وکیل پایه‌یک دادگستری در ادامه گفت: به هر حال نام وزیر جوان دولت به عنوان یکی از احتمالات کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح است و به همین دلیل آنهایی که چنین اتفاقی را برنمی‌تابند می‌کوشند تا به هر طریق ممکن آذری جهرمی را تخریب کنند و وجهه‌اش را در بین مردم زیر سوال ببرند. متاسفانه چنین رفتارهای غلطی در فضای سیاسی ایران مرسوم است و در ایام منتهی به انتخابات بیشتر هم می‌شود.

او توضیح داد: وزیر ارتباطات در حالی چند روز پیش هم دادگاهی شد که اصلاً فیلترینگ اینستاگرام کار وزارت ارتباط نیست و وزیر هم این مساله را در دیدار با دادستان کل کشور گفته بود. اما غرض‌‌ورزی‌های سیاسی اجازه دوری جستن از کارهای غیرمنطقی را نمی‌دهد. در کل باید گفت، کسانی که فیلترینگ فضای مجازی را مجدانه پیگیری می‌کنند، با گردش آزاد اطلاعات مشکل دارند و اصلاً به شرایط روز دنیا و تغییرات حاصل‌شده در سال‌های اخیر توجهی ندارند.

نعمت احمدی در پایان گفت: تخریب آذری جهرمی تلاشی انتخاباتی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟