12 روش برای خوشحال‌ زندگی کردن

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی رکنا ،  به خوشحال بودن فکر کنید تا احساس و ظاهر بهتری به‌دست آورید. در ادامه راهکارهایی را به شما یادآوری می کنیم که با توجه به آنها حتی اگر روزگار هم سخت شود می توانید لبخند زدن را فراموش نکنید. با افسرده شدن ، مسیر حرکت راهکارهای گذر از بحران ها و دشواری های زندگی را بر روی خود می بندید ، پس از  تکنیک های خوشحال نگهداشتن خود استفاده کنید تا پیروز روزهای سخت زندگی باشید. درادامه 12 روش برای خوشحال زندگی را به شما یادآوری می کنیم:

خوش بین باشید

به زندگی با دیدی مثبت نگاه کنید تا خود را به دلیل احساس انرژی و خوشحالی بسیار زیادی که نصیبتان خواهد شد، متعجب سازید. به یاد داشته باشید که افراد شاد و مثبت بیشتر می‌توانند دیگران را مجذوب خود کنند.

دید وسیعی داشته باشید

اجازه ندهید مسائل کوچک شما را آشفته کند .برای رسیدن به هدف خود پایدار و مقاوم باشید، خواه آن هدف ریاست، پرداخت رهن و یا یک ازدواج طولانی مدت باشد. در این راه با موانعی مواجه خواهید شد؛ به سرانجام و پاداش تلاشتان فکر کرده و از ناخرسندی بخاطر مسائل کم اهمیت دوری کنید.

سپاسگزار باشید

از دیگران قدردانی کنید. از همکار خود به‌خاطر کمکش به شما تشکر کرده و به‌دلیل موفقیت در انجام کارش به او تبریک بگویید. به خدمتکاری که صبحانه شما را برایتان می‌آورد کلمه‌ای محبت‌آمیز بیان کنید. به شخص درمانده‌ای که در خیابان از مقابلش رد می‌شوید، چند سکه کمک کرده و از اینکه زندگی مسرت بخشی دارید شکرگزار باشید.

از زندگی لذت ببرید

به کارهایی مبادرت کنید که از انجام دادن آنها لذت می‌برید: اتومبیلتان را بشویید، به برخی تعمیرات جزئی در منزل بپردازید، تلویزیون تماشا کنید، خرید بروید. برای خود یک اولویت قائل شده و آنچه را که دوست دارید انجام دهید.

از جسم خود مراقبت کنید

خوب بخورید و ورزش کنید. به باشگاه رفته و کمی ‌بدوید یا در یک بازی ورزشی شرکت کنید. همراهی نمودن یک تیم به عنوان یک عضو و بیرون رفتن با هم تیمی‌ها بعد از بازی، برای جسم و فکر شما مفید خواهد بود.

برنامه‌های خود را تغییر دهید

برنامه‌های روزانه خود را عوض کرده  تا انرژی جدیدی پیدا کنید. مرز مشخصی بین کار و تفریح ایجاد نمایید. برای فعالیت‌های سرگرم کننده و یا تفکر در محیطی آرام از خانه خارج شوید.

با مردم در تماس باشید

آیا به خاطر می‌آورید زمانی که یک دوست قدیمی ‌به‌طور غیرمنتظره با شما تماس گرفت چه احساسی داشتید؟ برای یکی از آشنایان ایمیلی ارسال نموده یا با افراد فامیل و یا دوستان قدیمی‌خود تماس گرفته و از حال آنها باخبر شوید.

خلاق باشید

روزنه‌ای برای انرژی خلاق خود بیابید. این ممکن است شامل کاردستی، بازسازی، نقاشی،‌ ترسیم کاریکاتور، نویسندگی و یا حتی باغداری باشد. مهم نیست که چقدر مشغله داشته باشید و یا تا چه اندازه در آخر هفته احساس بی‌حالی می‌کنید، اگر زمانی را برای انجام فعالیت‌های خلاق اختصاص دهید، احساسی شادتر و سالم‌تر خواهید کرد.

برای خود همدمی پیدا کنید

تقسیم نمودن تجربیات با کسی که به او عشق می‌ورزید، خوشحالی شما را افزایش خواهد داد. عشق مطلق باعث به‌وجود آمدن احساس امنیت، رضایت و شادمانی در شما می‌گردد. روابط جنسی مشروع نیز می‌تواند برای ذهن و جسم شما اثرات بسیار مفیدی داشته باشد.

با کسی صحبت کنند

یکی از دوستان خود را برای همصحبتی و بیان احساسات و عقاید خود انتخاب کنید. او در مورد شما قضاوت ننموده و مشکلات شما را حل نخواهد کرد. وی به حرف‌هایتان گوش می‌دهد چرا که می‌داند شما نیز همین کار را برایش انجام خواهید داد.

تخیل کنید

آرزوها و بلند پروازی‌های خود را یادداشت کرده و به تدریج آنها را واقعیت بخشید آنگاه همیشه چیزهایی برای انتظار کشیدن، و جایی برای متمرکز کردن انرژی خود خواهید داشت.

بخشنده باشید

شاید زمان آن فرا رسیده باشد که کسی (یا خودتان) را به‌خاطر چیزی که اتفاق افتاده و یا گفته شده مورد بخشایش قرار دهید. اتفاقات و اشتباهات گذشته را پذیرفته و فراموش کنید. بدانید که نمی‌توانید زمان را به عقب برگردانید. شادمانی خود را با از یاد بردن نومیدی‌ها و شکست‌های گذشته دوباره بدست آورید.

نگران نباشید، خوشحال باشید

در دنیای واقعی نمی‌توانیم از دیگران انتظار داشته باشیم تا برای ما شادمانی ایجاد کنند. خوشحالی حالتی از ذهن است که کاملاً می‌تواند تحت کنترل خودمان باشد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟