سرهنگ شجاع : فعالیت طلاب و روحانیان در فضای مجازی افزایش یابد

مجازی/ به گزارش رکنا، سرهنگ محمدرضا شجاع، امروز در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه محمودیه فاروج، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به تبیین رسالت طلاب و حوزویان در جامعه امروز پرداخت.

وی با بیان اینکه رمز و کلیدواژه دفاع مقدس ایستادگی بود، افزود: باید از ارزش‌های دفاع مقدس و شهدا به‌خوبی حفاظت و حراست کرده و آرمان‌های آن را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

سرهنگ شجاع با اشاره به اینکه همه ما در برابر جامعه و حوزه تربیت، مسئول هستیم، ادامه داد: جوان نباید در فضای مجازی سردرگم باشد آن هم در حالی که امروز یک آیه یا یک روایت دل جوان را تکان می‌دهد، ازاین‌رو انتظار می‌رود شما طلاب و روحانیان بیش از پیش در فضای مجازی فعال باشید.

وی افزود: سرباز امام زمان (عج) که در حوزه علمیه درس می‌خواند و کسب علم می‌کند رسالت‌های سنگینی بر عهده دارد و امروز انتظار از حوزویان بسیار بیشتر از گذشته شده است.

سرهنگ شجاع با بیان اینکه طلبه یعنی مرکز علم، اضافه کرد: به این نکته توجه کنیم که رهبر معظم انقلاب از حوزه چه می‌خواهند و اینکه بر حوزه انقلابی اصرار دارند به چه دلیل است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سفری که به خراسان شمالی داشتند موضوع سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند و اکنون باید ببینیم چقدر از زندگی‌های ما با سبک اسلامی منطبق است.

وی با تأکید بر اینکه شما طلبه‌ها جلودار این مسئله باشید، اضافه کرد: امروز در حوزه جهاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی باید در کنار مردم باشیم و پای درد دل‌های آنان بنشینیم.

سرهنگ شجاع تصریح کرد: امروز در عرصه سلامت و مدافعان سلامت قدرت مناسبی داریم؛ اما در بحث حوزه اقتصادی ضعیف هستیم و دچار مشکل شده‌ایم؛ به این دلیل که در زمینهٔ اقتصادی به توصیه‌های مقام معظم رهبری عمل نکرده‌ایم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟