داروهای مورد نیاز ایرانیان در زمان تحریم چگونه به کشور می رسد + فیلم
حجم ویدیو: 16.47M | مدت زمان ویدیو: 00:02:14

تحریم ها/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، به وجود آن که اعلام می شود حوزه های دارویی و غذایی ایران تحریم نشده است اما کشورمان در انتقال مبلغ داروها و یا فروش نفت برای تهیه بودجه آن با مشکل روبرو است. به همین دلیل است که در کنار کلمه تحریم، کلمه "ظالمانه" قرار می گیرد.

کریستوف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا در این باره تاکید کرد: ما به عنوان سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر به صورت دقیق و از نزدیک با وزارت بهداشت همکاری می کنیم.

ورود تجهیزات پیچیده سلامت به کشور

وی با اشاره به این که ما با سازمان غذا و دارو جلسات متعددی داریم، افزود: در موارد داروی که خرید آنها مشکل است، از طریق سازمان ملل امکان خرید آیتم های مورد نظر را فراهم می کنیم.

نماینده سازمان جهانی بهداشت گفت: این خریدها شامل دارو و تجهیزات پزشکی می شود. همین طور تجهیزات بسیار پیچیده که برای سلامت کشور ضروری است را از طریق سازمان ملل می خریم.

کریستوف هملمن در پاسخ به این سوال که در مورد غذای کودک نیز این همکاری با کشور ایران وجود دارد یا خیر؟ گفت: ما در بدنه سازمان ملل آژانس های متخصص متعددی داریم، یکی از آنها یونیسف است که به طور تخصصی در حوزه کودکان فعالیت می کند. یونیسف مسئولیت پیگیری غذای کودکان را به عهده دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟