مفقود شدن عکس هایی که با  دوربین ناصرالدین شاه ثبت شده بود

کاخ گلستان / علی اعطا، عضو هیات رییسه و سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به خبر مفقود شدن یکی از آلبوم های ارزشمند کاخ گلستان در توییتر نوشت: دی ماه ٩٨ به بازدید عکسخانه ⁧کاخ گلستان⁩ رفتم.با گنجینه‌ای پنهان روبه رو شدم.طی بازدید، پیشنهاد کردم تصاویر تهران قدیم، در بیلبوردهای شهرى همان منطقه به نمایش در بیاید. مدیران موزه و شهردارى منطقه استقبال کردند.با شهردارى مکاتبه کردم.سازمان زیباسازى تعلل کرد و انجام نشد.

به گزارش رکنا، ‌سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه نوشت: امروز دیدم ایسنا از مفقود شدن یکی از آلبوم‌های ارزشمند کاخ گلستان⁩ خبر داده است. مسوولان مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ موزه گلستان متوجه شده‌اند یکی از آلبوم‌های تاریخی این مجموعه متعلق به دوره ناصری مفقود شده، که گویا عکس هایى است که با دوربین ناصرالدین شاه به ثبت رسیده است.

وی افزود: اهمیت محافظت از آثار ملی و گنجینه‌های ارزشمند در روزهایی که واگذاری تکه‌هایی از جنگل هیرکانی و دماوند خبر ساز شده، بیش از پیش احساس می‌شود.با توجه به سابقه مفقود شدن اشیای تاریخی در کاخ گلستان، به گمانم نمى توان نسبت به این خبر بى تفاوت ماند و مطالبه پاسخگویى نداشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟