امدادرسانی به سیل زدگان /   چهار نفر جان دادند

سیل / مهدی ولی‌پور، گفت: از بیستم تیرماه تا کنون ۱۱۳ تیم عملیاتی شامل ۴۰۹ امدادگر از سازمان امداد ونجات جمعیت هلال در ١٣استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران عملیات مربوط به سیل و آبگرفتگی را اجرا کردند.

به گزارش رکنا، وی با بیان اینکه متاسفانه تاکنون چهار تن در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند، افزود: یک مرد ١٩ساله در شهرستان آمل در اثر رعدوبرق، یک زن ۶۵ ساله در شهرستان تالش و دو پسر نوجوان ۱۲ ساله در شهرستان اردبیل بر اثر سیل فوت کرده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچین از تخلیه آب از ۱۴۱ واحد مسکونی خبر داد و گفت: ٤٢ تن نیز ازسوی امدادگران به مناطق امن انتقال داده شده و ١٤٧ نفر اسکان اضطراری داده شده اند.

به گفته ولی پور طی این مدت ٤١دستگاه چادر، ٢٩٨تخته پتو، ١١٢تخته موکت، ١٩٤بسته غذایی، ٨٠کیلوگرم برنج و ١٠٦کیلوگرم حبوبات در بین آسیب دیدگان توزیع شده و امدادرسانی‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و گیلان همچنان ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟