کاهش نرخ مسکن و اجاره‌ بها / طرح جدید مجلس جایگزین طرح ملی مسکن می‌شود

خانه / سید غنی نظری‌ خانقاه، اظهار داشت: در حال حاضر با وضعیت نابسامان اقتصادی 2 میلیون و 800 هزار خانه خالی در کشور داریم در حالی که بخشی از جامعه توان پرداخت اجاره بهای منزل مورد نیاز خود را ندارند.

به گزارش رکنا، وی با اشاره به این که حل مشکلات سامانه املاک و اسکان باید در اسرع وقت انجام یابد بیان کرد: ارائه اطلاعات جامع در راستای دستیابی به وضعیت مسکن‌های خالی یک اولویت اساسی است و در این زمینه با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط این مشکل را حل می‌کنیم.

طرح جدید مجلس جایگزین طرح ملی مسکن می‌شود

نظری‌خانقاه تصریح کرد: از اهداف مهمی که با اخذ مالیات از خانه‌ های خالی داریم این است نرخ مسکن و اجاره‌بها به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت و تکلیف خانه‌های خالی روستایی نیز مشخص می‌شود که تصمیمات لازم در این زمینه نیز در اسرع وقت اتخاذ می‌شود.

وی بیان کرد: طبق آمار احصا شده از 27 میلیون واحد مسکونی ثبت 10 میلیون واحد در این سامانه محقق شده که در این زمینه با خوداظهاری مالکان، اهرمی به نام کدپستی و کدملی برای شناسایی خانه خالی و ثبت آن‌ها در سامانه املاک و اسکان در دست خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس افزود: تمام جدیت و تلاش ما بر این است که بتوانیم در راستای تعیین تکلیف واحدهای خالی اقدامات لازم و اساسی را انجام داده و به تمامی اهداف خود در راستای تعادل‌سازی بازار مسکن دست یابیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟