کرونا چند روز طول می کشد تا درمان شود؟

کرونا / پژوهش جدیدی نشان می‌دهد افراد مبتلا به کرونا ویروس که بدون نشانه هستند، واکنش ایمنی ضعیف‌تری نسبت به کرونا ویروس نشان می‌دهند و بیماری آنها، پنج روز بیشتر از بیماران نشانه‌ دار طول می‌کشد.

به گزارش رکنا، دانشمندان چینی، ۳۷ بیمار مبتلا به کرونا ویروس را که نشانه‌ای نداشتند، در "بیمارستان ونژو" (Wenzhou People's Hospital) مورد بررسی قرار دادند. آنها در بررسی‌های خود دریافتند که سطح پادتن‌ بدن این افراد در مقایسه با افراد نشانه‌دار، طی مرحله عفونت حاد و زمانی که ویروس در گلو قابل تشخیص است، به طور قابل توجهی پایین‌تر است.

پادتن‌ بدن افراد بدون علامت پس از ترخیص آنها از بیمارستان، با سرعت بیشتری نسبت به بیماران نشانه‌دار افت می‌کند. همچنین این افراد، سطح پایین‌تری از پروتئین‌های ضد التهابی را که توسط سیستم ایمنی ترشح می‌شوند و می‌توانند به مقابله با کووید- ۱۹ کمک کنند، در بدن خود دارند. نتایج این پژوهش نشان می‌دهند که واکنش پادتن‌های این افراد نسبت به کرونا ویروس، ضعیف‌تر است.

41 درصد از مبتلایان هیچ نشانه ای ندارند

"سازمان جهانی بهداشت" (WHO) تخمین زده است که ۴۱ درصد از افراد مبتلا به کووید- ۱۹، هیچ نشانه‌ای از این بیماری ندارند.

پژوهشگران این پروژه پیش از ۱۰ آوریل تا به امروز، ۱۷۸ بیمار مبتلا به این ویروس را مورد بررسی قرار داده‌اند.

در میان ۳۷ بیمار بدون نشانه، ۲۲ نفر زن و ۱۵ نفر مرد بودند و بین هشت تا ۷۵ سال داشتند. همه این بیماران طی دوره بررسی در بیمارستان ونژو بستری شدند و تا دوره بهبودی در این بیمارستان ماندند.

پژوهشگران دریافتند که نتیجه آزمایش ۴۰ درصد از افراد بدون علامت، اندکی پس از ابتلا به ویروس، منفی می‌شود و به همین دلیل، امکان تشخیص عفونت وجود ندارد.

"آی لانگ هوانگ" (Ai-Long Huang)، پژوهشگر "دانشگاه پزشکی چونگ‌کینگ" (CQMU) گفت: داده‌های این پژوهش نشان می‌دهند که بیماران بدون علامت، واکنش ایمنی ضعیف‌تری نسبت به عفونت ناشی از کرونا ویروس دارند. ممکن است کاهش سطح پادتن در بدن این افراد، از پیامدهای راهبرد ایمنی بدن آنها باشد.

به گفته پژوهشگران، یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که سلامت عمومی و آزمایش‌های گسترده، از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

این پژوهش، در مجله "Nature Medicine" به چاپ رسید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟