نامه معلمان پیش دبستانی به نمایندگان مجلس / شش ماه بیمه 10 روزه در سال برای معلمان

معلمان پیش دبستانی- آموزش و پرورش/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا؛ این معلمان پیگیر تعیین تکلیف برای وضعیت شغلی خود هستند. برخی از این معلمان حق التدریس شده اند ، این حداقل رشد کاری برای آنها محسوب می شوند. برخی از متحصنین نیز می خواهند به این حداقلی دست یابند. و معتقدند، تبدیل وضعیت به حق التدریسی می تواند آنها را به استخدام رسمی نزدیک کند.

برای واکاوی مصائبی که منجر به تحصن معلمین پیش دبستانی شده است، با یکی از معلمین متحصن گفتگو داشتیم. به سبب درخواست مصاحبه شونده از ذکر نام حقیقی او اجتناب شده است.

97-05-c23-2745

 

نه حقوق مناسب و نه بیمه

نون خ، می گوید: معلمان پیش دبستانی تحصن کرده اند تا بیمه و حقوق مکفی را بدست بیاورند. حقوق این معلمان بسیار ناچیز است. در رابطه با بیمه هم باید بگویم نظم مشخصی ندارد. وضعیت بیمه معلمان پیش دبستانی بسته شهرستانی است که در آن تدریس می کنند.برای برخی از معلمان 6 روز در ماه بیمه رد می شود. و حداکثر برای 10 تا 12 روز در ماه برای آنها بیمه رد می شود.

وی افزود: حقوق معلمان ناچیز است. حقوق آنها از 150 – 200 هزار تومان شروع می شود و نهایتا به 350 هزار تومان برسد. حقوق 350 هزار تومان هم برای کسانی است که کار مربیگری و تدریس را توامان انجام می دهند، به عبارتی افرادی هستند که مجموعه را به تنهائی می گردانند و کلیددار هستند.

معلم پیش دبستانی متحصن در مقابل مجلس گفت: تمام افرادی که تحصن کرده اند، به این شرایط و تعلیق مسئولین در تصمیم گیری اعتراض دارند. آنها می خواهند که تصمیمات درست گرفته شود و اجرا شود. باید دقت کنیم که تمام این معلمین سابقه های قابل قبولی دارند. کمترین سابقه تدریس آنها 3 سال است. هر سال با 20 دانش آموز سر و کار داشتند. مدارک دانشگاهی آنها مرتبط با کاری است که انجام می دهند. حداقل مدارک این آموزگاران لیسانس روانشناسی ، آموزش ابتدائی یا علوتربیتی است. در بین این معلمان کسانی با مدرک کارشناسی ارشد هستند. چرا این افراد باید با این حقوق کم و بدون مزایا در مراکز پیش دبستانی کار کنند؟

معلمان منتظر نتیجه پاسخ نمایندگان مجلس

نون خ بیان کرد:ما نامه ای شامل طرح شکایات معلیمن به مجلس فرستادیم . در این نامه ذکر کردیم که ما مربیان از تحصیلات دانشگاهی، گزینش آموزش و پروش برخورداریم. شایان ذکر است که مربیان باید در طول هفته انجام وظیفه کنند. تقاضا داریم که از حقوق ما دفاع شود و رویه ی دیگری برای جذب معلمین پیش دبستانی در نظر گرفته شود.

وی اشاره کرد: در مقابل مجلس به ما اعلام کرد که نامه را دریافت کرده است ونمایندگان ابراز کرده ند که ان شالله بتوانیم کاری برای شما انجام دهیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟