تعدیل نیرو به جای اشتغال زایی / جوانان بیکار و دولت مردود در ایجاد اشتغال

بیکاری جوانان / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، هستند جوانان قرار است با حقوقی 2میلیون تومانی به جنگ گرانی بروند. اما جوانانی که این 2میلیون تومان را هم ندارند چه باید بکنند؟ مسئولان از یک سو نسبت به کاهش رشد جمعیت و ازدواج و افزایش طلاق را ابراز نگرانی می کنند، از سوی دیگر جهت بهبود و ارتقا شرایط بهتر و اشتغال جوانان حرکتی جدی صورت نگرفته است. حتی قانون "منع بکارگیری بازنشستگان" نیز نتوانست کارنامه درخشانی در زمینه حمایت از جوانان و رفع بیکاری آنها تاثیر به سزایی داشته باشد. چرا که بازنشستگان محکم سر جای خود نشسته اند و جوانان در حسرت اشتغال و رهایی از بیکاری مانده اند.

علی زنجانی حسنلویی

علی زنجانی حسنلویی، عضو کمیسیون اجتماعی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، تاکید کرد: احساس می کنم نمایندگان مجلس در دوره دهم دنبال حاشیه و گرایش های مدنظر خود بودند. من نمی گویم که نمایندگان دوره یازدهم مجلس موفق می شوند صد در صد بیکاری جوانان را رفع کند. ولی مطمئنم هم و غم آنها رفع بیکاری است.

نمره مردودی به مجلس دهم

وی افزود: اگر قرار باشد به مجلس دهم نمره بدهم از 20 نمره 8 را به عملکرد این مجلس می دهم. نمره قبولی به آنها نمی دهم. در منطقه ما (آذربایجان غربی) اکثر جوانان که در کارخانه کار می کردند، در حال حاضر بیکارند... دانشگاه ها، ادارت دولتی و بخش خصوصی در حال تعدیل نیرو هستند.  دولت هم نه تنها اشتغالزایی نکرده است بلکه تعدیل ها را انجام داده است.

افزایش تعدیل نیرو

این نماینده مجلس یازدهم با اشاره به آمارهایی که دولت هر ساله در خصوص اشتغالزایی اعلام می کند، گفت: نه شعار می دهم یا کسی را زیر سوال ببرم، دولت فقط یک سوال من را پاسخ دهد. از سال گذشته تا کنون در حوزه فعالیت چقدر اشتغالزایی انجام داده است؟ ثابت کنند در منطقه اشنویه و نقده اشتغالزایی کرده اند. من شاهدم که تمام کارخانه ها تعطیل و شاغلانش بیکار شده اند. تعدیل نیروها بسیار زیاد شده است. چطور می توانم بگویم تعدیل انجام شده اما اشتغالزایی شده است.

هر چه دیکته کردیم مردم انجام دادند

علی زنجانی حسنلویی افزود: باید به جای این که شعار دهیم آستین ها را بالا بزنیم و عمل کنیم. آرمانگرایی و گرایش ها را کنار بگذاریم فقط به فکر معیشت، اشتغال و اقتصاد کشور باشیم. ما هر چه دیکته کردیم ملت نجیب انجام دادند ولی ما شعار دادیم و سرکارشان گذاشتیم. من شخصا اگر کوتاهی داشتم از ملت معذرت خواهی می کنم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟