فروش 910میلیارد تومان اوراق مشارکت به شهرداری تزریق نشد

به گزارش رکنا، سید مناف هاشمی اول خرداد ماه از مراحل ساخت و بهره بردارى خط ٧ مترو بازدید کرد.

معاون شهردار تهران در حاشیه بازدید از خط ۷ متروی تهران با بیان اینکه این خط از منطقه ۱۴(ورزشگاه تختی) آغاز و با عبور از نواب، در پایان به میدان کتابی می رسد. گفت: عملیات احداث ایستگاه ها در مسیر این خط بیش از ٧٠ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکى داشته است.

هاشمی با بیان اینکه بهره بردارى از ۸ ایستگاه در خط ٧ مترو و ٤ ایستگاه در خط ٦ مترو تا پایان سال جارى هدف گذاری شده است تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ٧ هزار نفر در خط ٦ و ۷ بصورت شبانه روزى مشغول به فعالیت هستند.

نصف منابع به مترو رسید

معاون شهردار تهران اظهار داشت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان منابعی بوده است که از همه محل ها برای بهره بردارى مترو از این خطوط باید تزریق می شد، ولی متاسفانه در سال ٩٨ کمتر از هزار میلیارد تومان این منابع تزریق شده است.

وی گفت: برخی منابع در قالب اوراق مشارکت سال ۹۷ بوده است که مشکلاتی با بانک آینده داریم و هنوز عملیاتی نشده است به طوری که حدود ۹۱۰ میلیارد تومان از منابع ما اوراقی است که فروخته شده است و البته با بانک مرکزی و مدیران بانک آینده جلسات خوب و امیدوارکننده ای را داشتیم که آن منابع باید آزاد و تزریق شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارى تهران تاکید کرد: در تلاشیم از ٣ طریق، منابع مالى شهرداری تهران ، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل مجتمع های ایستگاهى منابع مورد نیاز بهره بردارى از ١٢ ایستگاه را تامین کنیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟