قهوه خانه داران برای کمک به مردم به میدان آمدند + فیلم
حجم ویدیو: 19.92M | مدت زمان ویدیو: 00:02:06

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، صبح دیروز «31 اردیبهشت ماه» همایش همدلی و احسان با مشارکت ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره)، مجمع خیرین صنف قهوه‌خانه‌داران و سفره‌خانه‌های سنتی برگزار شد که در این مراسم به همت خیرین و همچنین ستاد اجرای فرمان حضرت امام توزیع بسته‌های معیشتی به پرسنل قهوه‌خانه‌داران آغاز شد.

 

 

ابراهیم درستی نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت در اتاق اصناف در مراسم همدلی ضمن اشاره به شرایط موجود در کشور بیان کرد: امیدواریم با تلاشهای صورت گرفته مسئولان در بخشهای مختلف بزودی شاهد بازگشایی سایر صنوف از جمله قهوه‌خانه‌داران آنهم با رعایت پروتکل های بهداشتی که از سوی ستاد ملی کرونا تاکید شده، باشیم.

 

ابراهیم درستی گفت: تعداد زیادی از واحدهای شغلی بیش از ۳ ماه است که تعطیل شده‌اند و همین  مسئله مشکلات زیادی را برای تأمین معیشت آنها فراهم کرده است بنابراین، امیدواریم با تدابیر صورت گرفته به زودی شاهد بازگشایی این واحدهای شغلی باشیم.

 

ابراهیم درستی در پایان تاکید کرد: با تمهیدات صورت گرفته از سوی دولت تسهیلاتی تحت عنوان وام‌های قرض‌الحسنه با کارمزد ۱۲ درصد به رقم ۱۳ تا ۱۴ میلیون به برخی از واحدهای شغلی پرداخت خواهد شد که این مسئله در دست پیگیری بوده و به زودی انجام خواهد شد.

 

عباس اعلایی نایب رییس صنف قهوه‌خانه و سفره‌خانه‌های سنتی در ادامه با اشاره به مساعدت و همراهی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در ارتباط با توزیع بسته‌های معیشتی به پرسنل این صنف خاطرنشان کرد: در زمینه کمک به قهوه خانه داران در سه نوبت قبلی بسته‌های معیشتی در اختیار تعدادی از هموطنان در روستاهای اطراف تهران مانند اشرف آباد، غنی آباد، امین اباد و... قرار گرفته است که این کار به همت خیرین صنف قهوه‌خانه‌داران و سفره‌‌خانه‌های سنتی صورت گفته است.

 

عباس اعلایی با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا شرایط نامناسبی برای فعالیت صنف قهوه خانه داران ایجاد شده است خاطر نشان کرد: همین امر مشکلات عدیده‌ای را برای پرسنل ایجاد کرده است که قرار است در مراحلی از پرسنل این واحد شغلی حمایت شود که در ابتدا از امروز ۵۰۰ بسته معیشتی در اختیار پرسنل صنف قهوه‌خانه‌داران قرار خواهد گرفت.

 

عباس اعلایی اضافه کرد: بسته‌هایی که از سوی ستاد اجرای فرمان حضرت امام تهیه شده است از امروز در اختیار پرسنل قهوه‌خانه‌ها قرار خواهد گرفت همچنین ارزش هر بسته حدود ۳۵۰ هزار تومان است و بنابراعلام ستاد اجرای فرمان امام بزودی مراحل بعدی توزیع این بسته‌ها آغاز خواهد شد.

 

عباس اعلایی در پایان گفت: بسته‌های تهیه شده از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در اختیار پرسنلی که از شیوع ویروس کرونا صدمه دیدن، قرار خواهد گرفت و جا دارد که از آقای بذر پاش به این دلیل تشکر کنم.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟