آماررسمی مبتلایان به کرونا در ایران تا دهم فروردین/ در 24 ساعت گذشته 2901 نفر به کرونا مبتلا شدند

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، کیانوش جهانپور- سخنگوی وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کروناویروس آخرین آمار رسمی از مبتلایان، جانباختگان، بهبودیافتگان از کرونا در ایران را تا دهم فروردین ماه سال 99 اعلام کرد.

بر طبق این آمار تاکنون 2640 نفر به کرونا در ایران مبتلا شده اند و  مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به 38309 مورد رسید.

دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه از ظهر دیروز تا امروز 10 فروردین1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،2901 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند گفت:خوشحالیم که تا کنون 12391 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد.

وی تاکید کرد :متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 123 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و  3467 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

جهانپور خبر داد :دانشگاه علوم پزشکی مجازی اقدام به تولید محتوای علمی و تخصصی مربوط به کرونا ویروس کرده که برای همه مفید و قابل استفاده است. مردم می توانند برای بهره مندی از تولیدات علمی و مورد تایید وزارت بهداشت در زمینه کرونا به سامانه arman.vums.ac.ir/corona مراجعه کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟